Ekonomi Çevreci filoya 100 e-motosiklet

Çevreci filoya 100 e-motosiklet

18.12.2022 - 07:00 | Son Güncellenme:

Ford Otosan’ın son nokta teslimatına hizmet eden, çevreci ve yenilikçi araç üretme amacıyla hayata geçirdiği tam elektrikli iki ve üç tekerlekli motosikletleri Rakun, ticari filoları büyütüyor. Rakun, Türkiye’nin online indirim marketi BiSU ile yaptığı iş birliği kapsamında 100 aracını şirkete teslim etti. Böylece BiSU, elektrikli araçların toplam filo içerisindeki payını yüzde 25 seviyesine çıkardı.

Çevreci filoya 100 e-motosiklet

EKONOMİ SERVİSİ - Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Rakun Genel Müdürü Eren Atlı, “Yenilikçi, çevreci ve hafif mobilite çözümleri arayan tüm kullanıcılar için farklı iş modelleriyle hizmet sunmak amacıyla yola çıktık. Tamamen Ford Otosan mühendisleri tarafından geliştirilen e-motosikletimiz ile ulaşım sorunlarının çözümü olmayı hedefledik. BiSU ile olan iş birliğimizden ve onların operasyonlarına destek olmaktan mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Haberin Devamı

BiSU Kurucu Ortağı ve CEO’su Ergin Üner ise, “Her gün 400’e yakın araç hareketini kontrol eden bir şirket olarak, sürdürülebilirliği her zaman önceliklerimizden biri olarak görüyoruz. Bu kapsamda, araç filomuzda sıfır emisyonlu elektrikli araçların payını artırmak bizim için çok önemli. Son teslimatla birlikte filomuzdaki Rakun marka araçlarımızın sayısını 100’e çıkarmak, bizim bu yoldaki kararlılığımızın en güçlü göstergesi. Bu alanda, Türk girişimcilik ekosisteminin öncü şirketlerinden olan Rakun ile yaptığımız iş birliğinden son derece memnunuz. Ülkemize, insanımıza, doğamıza değer yaratmayı ilke edinen iki şirket olarak iş birliğimizi önümüzdeki dönemde daha da pekiştirmek ve BiSU filosunda bulunan Rakun sayısını artırmak istiyoruz” dedi.