Geri Dön
EkonomiChemical Bank'ı, Sürmeli aldı

Chemical Bank'ı, Sürmeli aldı

Chemical Bank'ı, Sürmeli aldı

THE Chase Manhattan Bank N.A ve Chemical Bank'ın "The Chase Manhattan Bank" adı altında birleşmesini takiben, Chemical Bank AŞ.'nin yüzde 99.97 hissesi Sürmeli Şirketler Topluluğu'na satıldı. Sürmeli Şirketler Topluluğu'nun, satın alınan bankanın yeni ismini "Sitebank" olarak değiştirmeyi öngördüğü bildiriliyor.
Chemical Bank tarafından yapılan açıklamada, "The Chase Manhattan Bank N.A ve Chemical Bank 14 Temmuz 1996 tarihinde birleşerek ABD'nin en büyük banka kuruluşunu oluşturmuşlardı. Türkiye'deki bankacılık faaliyetlerini İstanbul ve İzmir'deki şubelerinde sürdürmektedir" denildi. Açıklamada ayrıca, The Chase Manhattan Bank'ın Euromoney tarafından her yıl verilmekte olan "Türkiye'de en iyi yabancı banka ödülü"nü 1996 yılında dördüncü kez kazandığı belirtildi.
Sürmeli Şirketler Topluluğu 1970'li yıllardan bu yana turizm hizmetleri alanında ve 1995 yılında kurduğu faktoring ve leasing şirketleriyle de finans sektöründe faaliyet gösteriyor.

Varto'da sel; baba, kızını son anda kurtardıMuş'un Varto ilçesi Haksever köyünde etkili olan yağmur nedeniyle sel meydana gelirken, tarım arazileri, bağ, bahçe ve bostanlar büyük zarar gördü. Sele kapılan bir kız çocuğu ise babası tarafından kurtarıldı. Varto Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan kızın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler