Geri Dön

Cinsiyet eşitliğini gözetene düşük faiz

Garanti BBVA, kredi faizinin kadın ve erkek çalışanlara eşit fırsatlar sunulmasına endekslendiği “Gender Loan” yapısının ikinci kredi anlaşmasını Limak Grubu bünyesindeki 4 turizm firmasıyla gerçekleştirdi.

Cinsiyet eşitliğini gözetene düşük faiz

 

Banka açıklamasına göre, 151.2 milyon TL’lik kredi sözleşmesi kapsamında, Garanti BBVA tarafından birinci yıl sonu yapılacak değerlendirmeye göre, 4 turizm firmasının cinsiyet eşitliği konusundaki performansı iyileşirse kredi faizinde indirim gerçekleşecek.

4 firmaya; doğum sonrası işe dönüş, yeni işe alımlarda eşitlik, tedarik zincirinde kadın hakim ortaklı işletmelere öncelik, kadın - erkek maaş oranı, tacizi engelleme politikası gibi farklı kriterlere göre aldığı puan  üzerinden kredi faizinde indirim yapılacak. 

Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Ebru Dildar Edin, Gender Loan yapısıyla şirketlerin cinsiyet eşitliğinde atacakları adımlar sayesinde daha uygun koşullarda finansman sağlama imkanı elde ettiklerini belirtti. Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir de iş dünyası, sürdürülebilirlik ve kalkınmanın kesişim kümesinde cinsiyet eşitliğini gördüğünü aktardı.

Berat Albayrak açıkladı: Ekonomide milli bağımsızlığın bir bedeli varBakan Albayrak, "Ekonomide MİLLİ BAĞIMSIZLIĞIN bir bedeli var. Bizim ecdadımız bu bedeli canı pahasına SAYISIZ kere ÖDEDİ. Sıra bizde! Biz BUGÜN bağımsızlık mücadelesinde taşın altına elimizi değil, YÜREĞİMİZİ koyuyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber