Geri Dön
EkonomiÇocuklara online bayramlık

Çocuklara online bayramlık

Bu yıl bayramda evlerde olsak da bayramlık alışverişi göz ardı edilmedi. Özellikle evde kullanım için spor kıyafetler tercih edilirken, çocuklar için bayramlıktan vazgeçilmedi. Sektörün de e-ticarete iyice alıştığı görüldü.

Çocuklara online bayramlık

HANİFE BAŞ  -  Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, hazır giyim sektörünün e-ticarete geçen bayrama göre daha hazır olduğunu belirterek, “Anneler Günü ve bayram alışverişi bir arada yapıldı. Bu süreçte 13 milyar TL’lik harcama yapılacağını öngörüyoruz” dedi. Bu bayramda ziyaretler yapılamadığı için normal bayramlara göre hazır giyim alışverişinin daha düşük kaldığını aktaran Öncel, “Ancak evde olunacağı için rahat ve spor kıyafetler alındı. Çocuklara ise bayramlık alımından vazgeçilmedi. Evde de olunsa çocuklara alınıyor” diye konuştu.

Koton Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Yılmaz, Anneler Günü, bayram ve sezon alışverişinin aynı döneme denk geldiğini ifade ederek, şunları söyledi:
“Ancak tam kapanma çerçevesinde 30 Nisan - 17 Mayıs arası mağazalar kapalı ve tek satış kanalımız online mağaza. Online satış hacmimiz arttı. Her bayram öncesi en çok çocuk alışverişi yapılır. Çocuk kategorisinde en çok tişört ve şortlar talep görüyor. Yetişkin kategorisinde ise spor giyim, iç giyim ve ev giyimi, mevsime uygun şort, tişört ve elbise alınıyor. Rahat giyim uzun zamandır hem koleksiyonlara hem de satışlara damgasını vuruyor.”

‘Eski hareketliliği arıyoruz’

LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük, bayramlık alışverişte eski bayramların hareketliliğinin olmadığını dile getirerek, “Bu bayramda online tarafta yapılan alışveriş normal bayram alışverişinin ancak yüzde 25’ine denk geldi. Bu bayram Anneler Günü’ne yakın olduğu için kadınlar için alışveriş o yöne kaydı. Daha çok çocuklara alındığını gördük. Evde olunacağı için de onlar için gömlek, pantolon, elbise alınıyor. Tişörtten ziyade daha şık giyim tercih edildi. Erkekler de evde giyebilecekleri gömlek, pantolon tarzı ürünler alıyor” açıklamasını yaptı.

Balıkesir'de korkutan deprem! İstanbul'da da hissedildi
Devlet Bahçeli'den Sedef Kabaş'a sert tepki
Bakan Nebati'den kritik görüşme sonrası açıklama
Sedef Kabaş 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan tutuklandı
Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyeti milli sporcumuzu Türkiye'ye getirecek uçağa uçuş izni vermedi
3 gündür devam ediyor! Korkutan görüntü: 10 metre çekildi
Survivor'da tansiyon yükseldi! 2018'deki olayı hatırlatınca...
Sivas - F.Bahçe maçında inanılmaz pozisyon!
Rusya paylaştı etkisi sürüyor! Haritadan silindi
'İnsanı mezara hayvanı kazana koyar' Asırlardır süren korku!
Ortaya çıktı... El Chapo'nun eşi ile ilgili şok gerçek!
19 yaşındaki asker kadın yasa boğdu! İki korkunç olay
Galatasaray, bonservisi ödemeyi kabul etti
Türkiye’nin en pahalı nöbeti! Gözü gibi bakıyor
Ozan Çolakoğlu'ndan Gülşen'e: Rahatsız olan mekana gelmez

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler