Geri Dön
EkonomiCubo boyada ilk 5’e girmeyi hedefliyor

Cubo boyada ilk 5’e girmeyi hedefliyor

Yüzde 100 yerli sermayeli boya markası Cubo, yeni yatırımlarla mevcut kapasitesini artırarak üretimde minimum yüzde 30 büyüme planlarken, markanın 2021 sonu itibariyle pazarın ilk sıralarında yer alması hedefleniyor.

Cubo boyada ilk 5’e girmeyi hedefliyor

2020 yılında 12 bin ton boya, 300 bin ton yapı kimyasalları ve 50 bin m3 EPS üretimi yapan Cubo, 2021’de hedeflenen ciro artışının yanında 20 bin ton boya, 400 bin ton yapı kimyasalları ve 100 bin m3 EPS üretimi planlıyor. Şirketten yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

Avrupa’ya fabrika

“Her yıl portföyüne yeni ürünler ekleyen Cubo, 2019’dan bu yana tüketici ihtiyaçlarına yönelik yatırımlarını sürdürdü. ECHOL ürün gamını hizmete sundu. İki yeni tesisin yanında, var olan üretim tesislerine ve ekipmanlarına 11 milyon TL yatırım yapan Cubo, 2018’den bu yana sosyal sorumluluk projesi olarak ürettiği malzemelerin kullanıcısı olan ustaların Mesleki Yeterlilik Belgesi ücretlerine sponsor olmaktadır. 2020 sonu itibariyle 30 bin ustanın belge ücretine sponsor olarak sektör paydaşlarına karşı sorumluluğunu yerine getirmiş bulunmaktadır. 2021 için ülkemizde 1 yeni üretim tesisi planlayan Cubo, üretim tesis ve ekipmanlarına 2 milyon dolar yatırımın yanında, Euro Bölgesi’nde 2.5 milyon euro yatırımla bir üretim tesisi hedefliyor.”

Cubo için açıklamalarda bulunan Başergün Boya Kimya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Ergün ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Ergün, “Firmamız 2015 yılından bu yana sürdürmüş olduğu sektörün belirleyici firmalarının arasında yer alma projesini devam ettirerek, büyüme ve yayılma stratejisini hayata geçirmektedir. 2020 yılında sektörde ilk 10 arasında yer alan firmamızın 2021 hedefi ise sektörün belirleyici ilk 5 firması arasında yer almak” ifadelerini kullandılar.

'Evin önünde neden durdunuz' diyen aile saldırıya uğradı!Burdur’da Veli Tural (37) ve ailesi, motosikletle evin önüne gelen 2 kişiye 'Neden durdunuz, ne yapıyorsunuz?' diye sorunca tartışma çıktı. Tartışmanın ardından bölgeden ayrılan 2 kişi, bir süre sonra kalabalık bir grupla gelip Veli Tural (37) ile babası, annesi, kardeşi ve yeğenini darbetti. Güvenlik kamerasına da yansıyan olayla ilgili Tural, "Bizi linç ettiler, saldırdılar. Savunmak için kendimizi eve kilitledik" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler