Geri Dön
EkonomiDayanıklı Tüketim Malları Nelerdir, Hangi Ürünleri İçerir?

Dayanıklı Tüketim Malları Nelerdir, Hangi Ürünleri İçerir?

Dayanıklı tüketim malları günümüzde uzun vadede kullanılan önemli mallar içerisinde gelir. Tabii bunların neler oldu da yine merak edilen konular arasında geliyor. Peki Dayanıklı tüketim malları nelerdir, hangi ürünleri içerir? İşte bu konuda merak edilen bilgiler.

Dayanıklı Tüketim Malları Nelerdir, Hangi Ürünleri İçerir?


Gündelik yaşamda kullanılan ve adından da anlaşılacağı üzere sorunsuz şekilde değerlendirilen ürünler, dayanıklı tüketim mallarıdır. Özellikle insan yaşamını kolaylaştıran bu konuda birçok farklı dayanıklı ürünün olduğunu söylemek gerekir. Dayanıklı tüketim malları ile beraber ayrıca dayanıksız tüketim malları da bulunmaktadır.

Dayanıklı Tüketim Malları Nelerdir?

Faydası bir veya birkaç kez kullanmakla bitmeyen, uzun süreli sorunsuz değerlendirilen ürünlere dayanıklı tüketim malları denir. Bu ürünler daha katı ve sert yapılardır. Böylece evde ya da işyerleri ile beraber dışarıda rahat kullanım olanağı sağlar.

Hava koşulları ile beraber pek çok farklı dış etkene karşı dayanıklıdır. Böylece alımı ile beraber uzun süreli rahatlıkla kullanım olanağı sağladığını dile getirmek mümkün. Tabii kendi içerisinde dayanıklılığının değişkenlik gösterdiğini de eklemek gerekir. Bu da kullanılan malzeme ile beraber amacına göre farklılık yaratabilir.

Dayanıklı Tüketim Malları Hangi Ürünleri İçerir?

En çok merak edilen konulardan biri olarak dayanıklı tüketim mallarının hangi ürünleri içerdiği geliyor. Bu konuda ihtiyaç duyulan ve gündelik yaşamda değerlendirilen pek çok farklı üründen bahsetmek mümkündür.

- Araba çeşitleri
- Buzdolabı
- Bilgisayar
- Çeşitli ev aletleri
- Mobilya grupları

Buna benzer daha birçok farklı üründen bahsetmek mümkün. Bu ürünler aynı zamanda uzun raf ömrüne sahip mallar olarak da ifade edilir. Satın alındığı vakit uzun yıllar ya da aylar rahatça kullanım olanağı sağlayan yapılar şeklinde anlatılabilir. Günlük yaşamda ev ile beraber işaretler ve birçok farklı yerde yaygın biçimde kullanılmaktadır. Aynı zamanda bu malların yine uzun süreli garantileri bulunur.

 

Sokağa dadanan hırsızlar, bu kez Can'a öğretmeninin hediye ettiği bisikleti çaldıADANA'da, ortaokul öğrencisi Muharrem Can Köse'nin (13), 2 yıl önce derslerinde başarılı olduğu için öğretmeni tarafından hediye edilen bisikleti, evinin önünden çalındı. Can, 5 dakika içinde çalmışlar. Arkadaşımla koştum ama yetişemedim dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler