Geri Dön
EkonomiDEİK Başkanı Nail Olpak'tan Bakan Nureddin Nebati'ye tebrik ziyareti

DEİK Başkanı Nail Olpak'tan Bakan Nureddin Nebati'ye tebrik ziyareti

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, Hazine ve Maliye Bakanlığına atanan Dr. Nureddin Nebati’ye tebrik ziyaretinde bulundu.

DEİK Başkanı Nail Olpak'tan Bakan Nureddin Nebati'ye tebrik ziyareti

Ziyaretle ilgili değerlendirme yapan Olpak şu ifadeleri kullandı: “Dün yaptığımız açıklamada, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevini devralan Sayın Dr. Nureddin Nebati Bakanımızla iş dünyasının istişare mekanizmasının verimli bir şekilde ilerleyeceğine olan inancımızı dile getirmiştik. Hemen akabinde, Sayın Bakanımızı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerimizi ilettik.

Kendisi iş dünyasının içinden gelen, daha önce üstlendiği görevlerde de iş dünyası ile sürekli istişare halinde olan, dolayısıyla bizleri yakından tanıyan biri. Görüşmemizde, bundan sonra da bu istişareyi daha da artıracağını memnuniyetle öğrendiğimiz Sayın Bakanımızla, piyasaların bugünkü durumunu ve ekonomimizde son dönemde yaşananları değerlendirme imkânımız oldu.

Salgının olumsuz etkilerine rağmen, ekonomi parametrelerimizde; üretimdeki ve ihracattaki büyümeye, turizm ve sanayi yatırmalarına, cari açıktan istihdama kadar neredeyse tüm alanlarda olumlu gelişmeler yaşanıyor.
Sayın Bakanımızla, bu olumlu tabloyla bağdaştıramadığımız bir şekilde; döviz paritelerindeki hareketlilik ve buna bağlı olarak fiyatlama mekanizmasındaki sıkıntıların getirdiği risklerden, çalışanlarımızı memnun edecek düzenlemelerin yapılması ve bununla birlikte işverenin yükünün çok artırmamasını beklediğimiz asgari ücrete kadar farklı alanlarda görüşlerimizi paylaştık.

Sayın Bakanımızın, ekonomi alanındaki sorumluluğu çerçevesinde, makul bir süreçte, gündemimizdeki konulara ilişkin olarak piyasaların ihtiyacı olan güveni ve desteği sağlayacağına inanıyor, iş dünyası olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin geleceği için her türlü desteği vermeye devam edeceğimizi ifade etmekten memnuniyet duyuyorum” dedi.

Merkez Bankası Başkanı enflasyon tahminini açıkladı
Erdoğan'dan İBB'ye tepki! Gece 3'e kadar takip ettim
Sosyal medyada tehlikeli tarif! 1 litre sütten 'kaşar peyniri' yapanlar...
Doktor çiftin takı kavgası! 'Hepsini vur'
Yeni kabus: BA.2! 'Film başa sarıyor'
Bircan Bali gözyaşlarına boğuldu! 'Ece'den haber alamıyoruz'
Psikopat adam hayatını kararttı! 100 kilometre hızla giden araçtan dışarı attı
Yeni kar yağışı uyarısı! 'Sıklıkla görülmeyen hadise'
Galatasaray'dan Bafetimbi Gomis'e transfer teklifi! Detaylar belli oldu
Altın fiyatlarında 'Fed' etkisi! Beklenen oldu
'Ürkütücü' keşif! Bilim insanları nedenini açıklayamıyor
Fenerbahçeli genç yüzücülere, eksi 12 derecede karda şok eğitimi!
YouTuber'ın yürek burkan sonu! Evlilik yıl dönümüne günler kala...
Bir isim daha adaya veda etti! Acun Ilıcalı'dan sürpriz açıklama
Kuyumcularda altın günleri başladı!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler