Geri Dön

Denizli'de bakkala 10 bin tl'lik su faturası geldi!

Denizli'nin Merkezefendi ilçesinde bakkal işleten Salih Satılmış'a gelen 10 bin TL'lik su faturası duyanları hayrete düşürdü.

Denizli'de bakkala 10 bin tl'lik su faturası geldi!

Denizli'nin Merkezefendi ilçesinde bakkal işleten Salih Satılmış, gelen su faturasıyla hayatının şokunu yaşadı. Şubat ayına ait 9 bin 995 TL gelen su faturasını görünce şoka giren Satılmış, bankada eşinin üzerine bulunan 11 bin TL'yi çekerek faturayı ödedi.

"EŞİNİN BANKADAKİ PARASINI ÇEKİP BORCU ÖDEDİ"

Merkezefendi ilçesi İlbadi Mahallesinde bakkal işleten 52 yaşındaki Salih Satılmış, kiraya verdikleri dairenin su faturasını görünce hayatının şokunu yaşadı. Önceki aylarda 10 ile 15 TL arasında gelen su faturası, Şubat ayında yaklaşık 10 bin TL geldi. Dairenin 5 yıllık su faturası tutarını çıkartan Satılmış, bu 5 yıl içinde en fazla gelen fatura bedelinin 69 TL olduğu ortaya çıktı. Neye uğradığını şaşıran 30 yıllık esnaf Satılmış, su sayacından yanlışlık olabileceği ihtimali üzerine yetkili mercilere giderek itirazda bulundu. Yapılan incelemenin ardından su sayacında 776 ton suyun harcandığını belirtildi. Yaptığı itirazdan bir sonuç alamayan 52 yaşındaki esnaf, faizi ödememek için eşinin üzerindeki hesapta bulunan 11 bin TL'yi bankadan çekerek, faturayı ödedi. Tüketici Haklarına başvuracağını belirten Satılmış, ilerleyen zamanlarda hukuki süreç için başvuruda bulunabileceğini ifade etti.

"ÖDEMEK ZORUNDA KALDIK"

Satılmış, "30 yıllık esnafım ilk defa benim başıma 10 bin TL'lik bir su faturası geldi. Faiz yemeyeyim diye DESKİ'ye mecburi bir şekilde ödedim. Yılın her ayında 8-9-10 TL veya bilemediniz 15 TL su faturası geliyordu. Bu sefer de 10 bin TL geldi, ödemek zorunda kaldık, gittik ödedik" dedi.

"YETKİLİLER BU PARAYI ÖDEYECEKSİN DEDİ"

Eşinin üzerindeki hesapta bulunan 11 bin TL'ye çekerek faturayı ödediğini belirten Satılmış, "Faturada herhangi bir yanlışlık görülmüyor. Halk gününde yetkililerle görüştüm, bana dediler ki, 'kardeşim bu su saatinden geçmiştir, saatimiz doğrudur, bu parayı ödeyeceksin' dediler. Şu anda faturaya göre 776 ton su kullanılmış. Saati kapatmak için gittiğimde, bile iki ton su geçmiş görünüyordu. Onun da parasını ödedim, şu an sayaç kapalıdır" diye konuştu.

"TÜKETİCİ HAKLARINA BAŞVURACAĞIM"

Yetkililerden bir çözüm bulunmasını isteyen Satılmış, ileriki günlerde hukuki süreç için başvuruda bulanabileceğini söyledi. "Tüketici haklarına başvuracağım" diyen Satılmış, "Çevrede benzer şekilde gelen fatura yok. Binalarımız eski bina, aşağı yukarı 50 yıllık binalar diyebilirim. Ama su nasıl gitti, nereden tükendi orasını bilmiyorum. Ama endeks tüketildiğini gösteriyor. Bir önceki fatura 10 TL, 12-15 TL, ama gelen fatura 10 bin TL'dir. Suyun çalınma ihtimali de yok" ifadelerini kullandı.

İstanbul'da Asya Kaplan Sivrisineği paniğiSıtma, Dang Humması, Batı Nil Virüsü gibi pek çok hastalığı taşıdığı bilinen sivrisineklerden sonra, şimdi de İstanbul için ‘Asya Kaplan Sivrisineği’ türüne dikkat çekildi. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Veterinerlik Fakültesi Parazitoloji Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Kerem Öter, son üç yıldır İstanbul’da Beykoz, Sarıyer, Zeytinburnu ve Arnavutköy’de görülen bu sivrisinek için, “Oldukça istilacı bir tür. Açıkhava otururken gün içerisinde sizi çok rahatsız ediyor. Diğer sivrisineklere göre çok daha fazla saldırgan. Bunların yanı sıra naklettikleri rahatsızlıklar da var" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber