Geri Dön
EkonomiDepremzedelere bankada kolaylık

Depremzedelere bankada kolaylık

Türkiye Bankalar Birliği’nden (TBB) yapılan açıklamada, depreme ilişkin olarak, “Bankalarımız depremden doğrudan etkilenen ve gördükleri zarar nedeniyle edimlerini yerine getirmekte zorlanan müşterilere gerekli kolaylık ve desteği sağlayacaktır” ifadesi kullanıldı.

Depremzedelere bankada kolaylık

TBB’den yapılan açıklamada, “İzmir ilimizde meydana gelen depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, milletimize ve yakınlarına başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz” denildi.

Depremin etkilerinin sınırlı bir alanda kalmasının teselli olduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bankalarımız, depremden doğrudan etkilenen ve gördükleri zarar nedeniyle edimlerini yerine getirmekte zorlanan müşterilere vadesi gelen borçlarının ödenmesinde, ertelenmesinde, yapılandırılmasında gerekli kolaylık ve desteği sağlayacaklardır. Müşterilerden, depremden etkilendiklerini kanıtlayan belgelerle bankaları ile temasa geçmeleri beklenmektedir.”

Açıklamada, mücbir hali yaşayan müşterilerin kredi risk, kredi ödeme, senet ve çek işlemlerine ilişkin bildirimlerinin, ‘risk Merkezi mücbir hal düzenlemesi’ çerçevesinde yapılması amacıyla gerekli hassasiyetin gösterilmesi için risk merkezi üyelerinin bilgilendirileceği aktarıldı.

iPhone'lerdaki Text Alert Notification sosyal medyanın gündemine oturdu!Sosyal medya üzerinden paylaşılan gönderilerde iPhone kullanıcıları acil durum uyarısı aldı. Bundan kaynaklı olarak tedirgin olan kullanıcılar, Text Alert Notification'ın ne olduğunu araştırmaya başladı. Kısa bir süre önce de Vodafone'dan bir açıklama geldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler