Geri Dön
EkonomiDeri mühendisi adaylarına burs ve iş

Deri mühendisi adaylarına burs ve iş

Deri mühendisi adaylarına burs ve iş

İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) ve Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği ile YÖK arasında 2019 yılında imzalanan protokole göre bu yıl üniversite sınavında ilk 20 bine giren öğrenciler, Türkiye’de sadece Ege Üniversitesi’nde olan ve 2021 yılı tercih kılavuzuna göre 26 öğrenci kontenjanı bulunan deri mühendisliğini tercih etmeleri durumunda her ay net asgari ücret tutarında karşılıksız burs ve iş imkanından faydalanacak.

Sektöre yön verecek

Sınavda 2060 bin arasında yer alan öğrenciler net asgari ücretin yüzde 70’i, 60100 bin arasındaki öğrenciler ise net asgari ücretin yüzde 50’si oranında karşılıksız burs alabilecek ve iş garantisinden faydalanabilecek.

İDMİB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Şenocak, “Türk derisinin dünyada güçlü bir kalite algısı var. Kendimizi daha da geliştirmek için nitelikli mühendislere ihtiyacımız var. Sağlayacağımız imkanlarla gençleri sektöre kazandıracağız. Sektörümüze yön verecek 26 mühendisimizi arıyoruz” dedi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Zonguldak'ta can pazarıZonguldak'ın Ereğli ilçesinde denize giren Yusuf Erdevir (19) dalgalarla açığa sürüklenirken, yardıma giden ve boğulma tehlikesi geçiren arkadaşı Ali Karaosmanoğlu (19) ise son anda kurtarıldı. O anlar, cep telefonu kamerasına yansıdı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler