Geri Dön

Doğalgaz krizini çözdü 50 milyon TL kâr yazdı

Opet Genel Müdürü Cüneyt Ağca, 2012’nin ilk üç ayında 4 milyar TL ciro, 50 milyon TL kâr elde ettiklerini açıkladı

Doğalgaz krizini çözdü 50 milyon TL kâr yazdı

Opet Genel Müdürü Cüneyt Ağca, 2012’nin ilk çeyreğinde 4 milyar TL ciro ve 50 milyon TL kâr elde ettiklerini açıkladı. Öztürk, “Bu kış meydana gelen doğalgaz krizinde çevrim santralleri motorinle çalıştı. Bu sayede elektrik kesintisi olmadı. Santrallerin motorin ihtiyacını biz karşıladık. İlave 80 bin metreküp motorin sattık. Toplam depolama kapasitemiz 1.1 milyon ton. Sektörde en yüksek depolama kapasitesine sahibiz” dedi. İlk çeyrekte satışlarda yüzde 15 artış meydana geldiğini kaydeden Ağca, “Santrallerin ihtiyacını karşılamasaydık bile satışlarda artış sözkonusuydu” diye konuştu.
İlk beş aydaki cironun 5.8 milyar TL’ye ve kârın da 77 milyon TL’ye ulaştığını kaydeden Ağca, “İlk beş ayda yüzde 8 büyüdük. Yıl sonunda yüzde 10 büyürüz” dedi.

Uçaklara yakıt ikmali yapıyor
Ağca, 2012 içinde 50 yeni akaryakıt istasyonu açmayı hedeflediklerini belirterek, “Opet ve Sunpet olarak halen 1300 istasyona sahibiz. Bunların 400 tanesi Sunpet. Yılsonunda 1320-1325’i buluruz” dedi
İstabul Deniz Otobüsleri’nin yakıtını 3 yıl boyunca Opet’in vereceğini kaydeden Ağca, Türkiye’de THY, British Airways, Singapur Airlines, Lufthansa, Iberia ve Aeroflot’a, yurtdışında da Singapur’da uçaklara ikmal yaptıklarını söyledi. Ağca, “Singapur’da deniz tankerlerine yılda 1.5 milyon ton fuel-oil veriyoruz. Londra’da da bir ofisimiz var. Yurtdışında ofis sayısını artıracağız” diye konuştu.
10 numarada mevzuat eksik
10 numara yağın araçlarda yakıt olarak kullanılmasını önlemeye dönük mevzuatın yeterli olmadığını kaydeden Ağca, “Araç durdurarak kontrol yapmaya mevzuat uygun değil” dedi.

Bayi transferleri 2015’te
Bayi transferlerinin 2015’te yoğunlaşacağını ancak 2010’daki gibi büyük rakamların olmayacağını belirten Ağca, “Bayi satın almak için verilmiş bir kararımız yok. Tek tek transfer etmek daha esneklik getiriyor” diye konuştu.
Ağca, “255 bin Opet kartlı müşterimiz var. Kart sahiplerine her akaryakıt alımında anında yüzde 3 indirim sağlıyoruz. Kartımız aynı zamanda World kredi kartı özelliklerini taşıyor” dedi.
Elektrikli otolar için istasyonlarda bir hazırlık yapmanın erken olacağını belirten Ağca, “Uygulama yaygınlaşınca üniteleri devreye alabiliriz” dedi.

‘Süper finalde tüm pompaları kapattık bir patlama olmadı’
Fenerbahçe - Galatasaray süper finalinde çıkan olaylarda Kızıltoprak’taki Opet istasyonunda polis araçlarının yakılmasına rağmen, “bir patlama çatlama olmadığını” vurgulayan Ağca, “Bütün güvenlik önlemleri alınmıştı. Sistemler elektronik ve manuel olarak kapatıldı. Depolardan pompalara yakıt akışı kesildi. Dolayısıyla olumsuz bir durum ortaya çıkması engellendi” dedi.

Malatya'daki depremde panik anlarıAFAD ve Kandilli'nin geçtiği son dakika bilgilerine göre Malatya'da 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem anında vatandaşların yaşamış olduğu korku ve panik dolu anlar güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber