Geri Dön
EkonomiDoğaya çıkmanın yolları bu fuarda

Doğaya çıkmanın yolları bu fuarda

Yedi bölgesinde onlarca doğa sporunun yapılmasına imkan veren Türkiye’nin tek ekstrem sporlar ve macera fuarı bugün başlıyor. Macera Turizmi ve Sporları Fuarı Adventure 2020 13-16 Şubat tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.

Doğaya çıkmanın yolları bu fuarda

Fuarda, raftingten yamaç paraşütüne, dağcılıktan bungee jumping’e, aletli dalıştan doğa yürüyüşüne kadar heyecan içeren pek çok etkinlik ve spordan ürünler bulunuyor.

Kamp ateşi

İsviçre, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Norveç, Yeni Zelanda ve Avusturya gibi ülkelerin lider olduğu macera turizminde payını arttırmak isteyen Türkiye’nin nehirleri, denizleri ve dağları çok cazip rotalar sunuyor.

‘İçindeki Maceraperesti Ortaya Çıkar’ sloganıyla düzenlenen ve geçen yıl 19 ülkeden 14 bine yakını ziyaretçi ağırlayan fuarda bu yıl kamp ateşi söyleşileri yapılacak. Sunum ve söyleşi, kısa film ve macera dolu etkinliklere ev sahipliği yapacak organizasyon ile birlikte macera turizmine ve sporlarına hizmet eden tesisler, işletmeler, ürün ve hizmet satanları, kulüpler, seyahat acenteleri, turizm profesyonelleri ve tüm ilgilileri bir araya gelecek. Özgür Gedikoğlu ve Recep Şen’in çektiği ‘İki Deniz Bir Şehir-Su Altından İstanbul’ belgeselinin gösterimi yapılacak.

Ünlü isimler


Dünya Serbest Dalış Engelli Rekortmeni Ufuk Koçak, Türkiye’nin ilk Kar Leoparı ünlü dağcı Nasuh Mahruki, sualtı fotoğrafçıları Mehmet Çelik, Tolga Taymaz, Murathan Yıldız, Bahattin Memişoğlu, Engin Aygün, serbest dalış sporcusu Memo Arıkök, Emrah Koçer, Asude Oruklu, doğa meraklısı Orkun Olgar ile Volkan Narcı da maceraseverlerle buluşacak.

Keşfetme tutkusunu anlatacak

13 Kasım 1918’de Atatürk’ün üzerinde söylediği, “Geldikleri gibi giderler” sözleriyle bilinen istimbotu suyun altında bulan Milliyet gazetesi muhabiri Gökhan Karakaş, sualtı keşfi ve motosiklet tutkusunun açtığı dünyayı da fuarda anlatacak.

Afganistan'da iftar saatlerinde okul önünde bombalı saldırıAfganistan'ın başkenti Kabil'de bir okulun önünde iftar saatinde düzenlenen bombalı saldırıda 30 kişi hayatını kaybetti. Dışişleri Bakanlığı yayınladığı mesaj ile "Menfur saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifa, dost ve kardeş Afgan halkına ve hükümetine içten taziyelerimizi sunuyoruz" açıklamasında bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler