Geri Dön
EkonomiDogecoin'de yükseliş devam ediyor! Dogecoin kaç dolar/TL oldu?

Dogecoin'de yükseliş devam ediyor! Dogecoin kaç dolar/TL oldu?

Dogecoin kaç dolar/TL oldu sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Kripto para piyasasını yakından takip eden vatandaşlar Dogecoin konusunda da araştırmalarını sıklaştırdı. Şaka amaçlı çıkarılan alt coinler arasında yer alan Dogecoin zaman içerisinde dünyanın en zengin isimlerinden biri olan Elon Musk'un desteği ile rüzgarı arkasına aldı ve hızlı yükseliş gösterdi. Peki Dogecoin kaç dolar/TL'den işlem görüyor?

Dogecoin'de yükseliş devam ediyor! Dogecoin kaç dolar/TL oldu?

Dogecoin konusunda araştırmalar devam ediyor. Alt coinler arasında son dönemde hızlı yükseliş grafiği yakaladıktan sonra düşüşe geçen Dogecoin yeniden yukaruı yönlü ivme yakaladı ve tüm zamanların rekoru olan 0,50 dolar seviyesini aştı. Dogecoin'de yaşanan yükselişin ardından alt coine yatırım yapan vatandaşlar Dogecoin'inde yaşanan değişimleri yakından takip etmeye devam ediyor. Peki Dogecoin ne kadar oldu? İşte Dogecoin fiyatlarında son durum?

DOGECOİN KAÇ DOLAR/TL OLDU?

Dogecoin tüm zamanların rekorunu kırarark 0,50 dolar seviyesini aştı. An itibariyle dolar kuru 0,657613 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Bu rakamda 5,43 Türk Lirası anlamına geliyor.

DOGECOİN NEDİR?

Dogecoin (sembolü Ɖ ve D, kısaltma: DOGE) anlık, eğlenceli ve geleneksel bankacılık ücretlerinden muaf bir ödeme sistemi kurmaya karar veren yazılım mühendisleri Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından icat edilmiş bir kripto paradır. Dogecoin, logosunda ve isminde popüler bir internet meme’i olan ve Doge olarak anılan bir Shiba Inu cinsi köpeği taşır.

Litecoin tabanlı bir elektronik para birimidir. 6 Aralık 2013'te tanıtılan Dogecoin, hızlı bir şekilde kendi internet topluluğunu geliştirerek 28 Ocak 2021'de 5,4 milyar ABD Doları tutarında bir piyasa değerine ulaştı. 4 Mayıs 2021 itibariyle piyasa değeri 62 milyar ABD dolarını geçmiştir. 2 Şubat 2021 itibariyle, r/dogecoin subreddit’inin toplam takipçi sayısı 781.000’e ulaşmıştır. Dogecoin Türkçeye "Aya!" veya "Aya doğru!" olarak çevrilebilen "To the moon!" sloganıyla anılmaktadır. Şaka amaçlı çıkan coin 0.57 $ seviyesine kadar çıkarak kamuoyunu şaşırtmıştır

İstanbul Avcılar'da silahlı kavgaİstanbul Avcılar'da araları aralarında husumet olduğu öne sürülen iki grup arasında silahlı kavga çıktı.  Açılan ateş sonucu bir kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler