Geri Dön
EkonomiDogecoin kaç dolar/ TL oldu? Elon Musk'tan Dogecoin anketi...

Dogecoin kaç dolar/ TL oldu? Elon Musk'tan Dogecoin anketi...

Dogecoin kaç dolar/TL oldu sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Cumartesi günü Elon Musk tarafından sunulan Saturday Night Live'da beklenen DOGE açıklaması gelmeyince Doge sert düşüş yaşadı. Kripto para piyasasının son günlerde en çok konuşulan dijital para birimlerinden olan Dogecoin konusunda araştırmalar devam ediyor. Peki Dogecoin kaç dolar/TL oldu?

Dogecoin kaç dolar/ TL oldu? Elon Musk'tan Dogecoin anketi...

Dogecoin kaç dolar/TL oldu sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Son dönemin en fazla merak edilen kriptpo paraları arasında yer alan Dogecoin, Tesla CEO'su milyarder Elon Musk'un açıklamaların ardından yakaladığı ivmeler ile kısa süre içerisinde yatırımcısına iyi paralar kazandırırken Cumartesi gecesi Elon Musk tarafından sunulan Saturday Night Live programında Doge serüvenin dünya şaka gününde atılan bir tweetle başladığını ifade eden Musk şaka paranın sonrasında gerçeğe dönüştüğünü ifade etmişti. Cumartesi günü beklenen açıklamanın gelmemesinin ardından kripto para piyasası Dogecoin'de sert düşüş yaşandı. 0,69 dolar seviyelerine kadar yükselen Dogecoin son iki günde sert düşüş yaşadı.

DOGECOİN KAÇ DOLAR/TL OLDU?

Dogecoin an itibariyle 0,52 dolar seviyesinden işlem görüyor.

DOGECOİN NEDİR?

Dogecoin (sembolü Ɖ ve D, kısaltma: DOGE) anlık, eğlenceli ve geleneksel bankacılık ücretlerinden muaf bir ödeme sistemi kurmaya karar veren yazılım mühendisleri Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından icat edilmiş bir kripto paradır. Dogecoin, logosunda ve isminde popüler bir internet meme’i olan ve Doge olarak anılan bir Shiba Inu cinsi köpeği taşır. Litecoin tabanlı bir elektronik para birimidir.

6 Aralık 2013'te tanıtılan Dogecoin, hızlı bir şekilde kendi internet topluluğunu geliştirerek 28 Ocak 2021'de 5,4 milyar ABD Doları tutarında bir piyasa değerine ulaştı. 4 Mayıs 2021 itibariyle piyasa değeri 62 milyar ABD dolarını geçmiştir. 2 Şubat 2021 itibariyle, r/dogecoin subreddit’inin toplam takipçi sayısı 781.000’e ulaşmıştır. Dogecoin Türkçeye "Aya!" veya "Aya doğru!" olarak çevrilebilen "To the moon!" sloganıyla anılmaktadır. Şaka amaçlı çıkan coin 0.57 $ seviyesine kadar çıkarak kamuoyunu şaşırtmıştır.

Elon Musk Twitter üzerinden yaptığı anket paylaşımında takipçilerine Tesla, ödeme için Dogecoin kabul etmeli mi sorusunu yöneltti. Kullanıcıların büyük bölümü evet yanıtını verdi. Elon Musk'ın bu anketinin ardından Dogecoin dünkü seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. 

Dogecoin kaç dolar/ TL oldu Elon Musktan Dogecoin anketi...

 

 

 

Ehliyetsiz sürücü kazaya neden olduElazığ'da, 16 yaşındaki ehliyetsiz sürücünün kırmızı ışık ihlali nedeniyle meydana gelen trafik kazasında, 2 kişi yaralandı. Kazaya yol açan ehliyetsiz sürücü kaçmak isterken bekçiler tarafından yakalandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler