Geri Dön
EkonomiDolar ne kadar? Dolar kaç TL? İşte dolar fiyatında son durum

Dolar ne kadar? Dolar kaç TL? İşte dolar fiyatında son durum

Dolar/TL kaç lira? ABD Merkez Bankası beklentilerinin ardından haziran ayı toplantısı sonrasında dolara talep arttı. Talep artışı satış baskısını da beraberinde getirdi. Peki, dolarda son durum ne? Dolar kaç TL? İşte dolar fiyatında son durum.

Dolar ne kadar? Dolar kaç TL? İşte dolar fiyatında son durum

Dolar güne düşüşle başlamasının ardından 8,68 seviyelerinde işlem görüyor. Dolar endeksi, hafta başında gördüğü 90,3 seviyelerinden, Fed kararları sonrası yükselişe geçti ve dün 92'nin üzerini test etti.

GÜNCEL DÖVİZ FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Analistler, piyasaların bundan sonraki süreçte enflasyona ilişkin beklentileri belirleyecek veri ve fiyatlamalara daha duyarlı olacağını belirterek, dolar endeksindeki güçlenmenin devamı halinde emtia ve diğer ülke para birimleri üzerindeki baskının artacağını, bu durumun enflasyonist kaygıları besleyerek diğer ülke merkez bankalarını aksiyon almaya zorlayacağını söyledi.

Yangın bölgesinde hava durumunu Prof. Dr. Şen, CNN TÜRK'te anlattıTürkiye, dört bir yanındaki yangınlarla mücadele ediyor. Manavgat'ta başlayan ve 3 vatandaşın hayatını kaybetmesine neden olan yangının ardından peş peşe yangın haberleri geldi. Adana-Kozan, Osmaniye-Merkez, Mersin-Silifke, Mersin-Aydıncık, Kütahya-Emet, Antalya-Alanya, Aydın-Didim, Muğla-Bodrum ve Muğla- Marmaris'ten de alevler ardı ardına yükseldi. Bakan Pakdemirli Marmaris'te bir kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, canlı yayına bağlanarak yangın bölgesinde ilerleyen günlerde havanın nasıl olacağını açıkladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler