Geri Dön

Dow Jones Endeksi’nde üst üste 6. yıl

Garanti BBVA üst üste 6. kez Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nin (DJSI) Gelişmekte olan Piyasalar kategorisinde (DJSI – Dow Jones Sustainability Index Emerging Markets) yer alma başarısını gösterdi. 2015’te ilk kez Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’ne dahil olarak, sürdürülebilirliği tüm faaliyetlere ve iş stratejisine başarıyla entegre eden Garanti BBVA, zorlu değerlendirme süreçlerinden geçerek bu yıl da endekste yer aldı.

Dow Jones Endeksi’nde üst üste 6. yıl

Garanti BBVA Genel Müdürü Recep Baştuğ, “Sürdürülebilir kalkınma ve iklim değişikliğiyle mücadele etmek için hayata geçirdiğimiz inisiyatifler ve yenilikçi finansman modellerimizle, 15 yıldan fazla süredir sektörümüze öncülük ediyoruz” dedi. Baştuğ, şunları söyledi:

“DJSI’e üst üste 6. kez yer alan Türkiye’den tek şirket olmamız, Garanti BBVA’nın, çevresel, sosyal ve yönetişim alanındaki uygulamalarının dünya standartlarındaki faaliyetlerimizin her alanına entegre edildiğini gösteriyor. Sürdürülebilirlik çalışmalarımızla bu yıl da endeks içerisindeki başarımızı koruduk. Kendimize koyduğumuz iddialı hedefleri daha da ileri taşıyarak sürdürülebilirliğe her yönden katkı sağlamaya devam edeceğiz.”

Bir kadın darbedilip otomobilden atıldıAdana'da erkek arkadaşıyla park halindeki otomobilde tartışan kadın, darbedilip araçtan atıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber