Geri Dön

Dünya şehirlerine dijital teknoloji

Asis Elektronik akıllı şehir faaliyetlerini ‘ASİS CT-City Technologies’ markası altında Türkiye’nin 81 ilinde, dünyanın ise 13 ülkesindeki büyük projelerle sürdürüyor.

Dünya şehirlerine dijital teknoloji

Şirket, mobil kamera, kişi ve yolcu sayma, elektronik ücret toplama, dijital bilgilendirme, otopark yönetimi otomasyonu, akıllı bisiklet ve scooter alanlarında geliştirdiği teknolojilerle akılı şehir sistemleri kuruyor.

Şirket Hindistan’da Kochi metrosu, Sofya’da tren, otobüs ve metro olmak üzere üç farklı grupta araç sistem entegrasyonu gibi projeleri hayata geçirdi. Şirket, 17 metropol, 22 şehir ve 65’ten fazla bölgede anahtar teslim çözümler üretiyor.

Asis CT Genel Müdürü Fatih Gündoğan, “2020’de ciromuzun yüzde 50’sini yurtdışından yapmayı planlıyoruz. Özellikle Hindistan’a odaklanacağız. Şu anda da Mumbai metrosunun teknoloji kısmını üstlendik. Kuzey Afrika’dan başlayan, Arap Yarımadası ve Hindistan’ı kapsayan, ardından Çin’e kadar olan bölge bizim hedef pazarımız” dedi.

Kilosu 10 liraya düşen hamsiye yoğun ilgiSakarya Balık Pazarı'nda fiyatı 10 liraya kadar düşen hamsiye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Hamsi satışları balıkçı esnafının yüzünü güldürürken tezgahlarda bulunan balık çeşitliliği dikkat çekti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber