Geri Dön

Dünyaca ünlü peynirleri yüzde 25 ucuza satıyor

Antalya’daki otelleri için taze süt üretmek üzere bir çiftlik kuran ve çiftliğine Hint dilinde kraliçe anlamına gelen ‘Rani’ ismini veren Sezer Group Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Sezer, dünyaca ünlü Gouda, Edam, Maasdam, Emmantel, Manda, Mozarella ve Mimolette gibi ithal peynir çeşitlerini artık Türkiye’de üretiyor.

Dünyaca ünlü peynirleri yüzde 25 ucuza satıyor

Sezer, bugüne kadar 20 milyon dolar yatırım yaptığı Rani Çiftliği’nde iki yıldır beslediği Angus cinsi hayvanlarla iki ay içinde kırmızı et üretimine girmeye hazırlanıyor. Yılmaz Sezer, “20 milyon dolar yatırımla hayata geçirdiğimiz Rani Çiftliği ile en önemli hedefimiz, Türkiye’nin peynir ithalatını azaltmak” dedi.
Peynir çeşitlerini Rani Peynir-Organik markasıyla ulusal marketlerde satışa sunduklarını belirten Sezer, “Ürün yelpazemizde 30 çeşit peynir var. Fiyatlarımız ithal peynirlere göre yüzde 25 daha ucuz” diye konuştu. Sezer, Antalya’da 180 bin metrekare alana kurulu Rani Çiftliği’ndeki peynir tesislerinin yılık üretim kapasitesinin 200 ton olduğunu kaydetti.

TBMM Başkanı Şentop açıkladı! Ayasofya'da ilk namaz...Ayasofya kararı sonrası TBMM Başkanı Mustafa Şentop açıklamalarda bulundu. “Ne zaman namaz kılmaya gideceksiniz?” sorusuna ilişkin Şentop, ''En kısa zamanda. Muhtemelen önümüzdeki hafta içerisinde olabilir. En geç önümüzdeki hafta cumaya kadar bu konuda adım atılır. Hep beraber, siz de gelirsiniz.'' yanıtını verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber