Geri Dön
EkonomiDünyanın dört bir yanına gül ürünlerini taşıyor

Dünyanın dört bir yanına gül ürünlerini taşıyor

Turkish Cargo, Göller Yöresi ve Isparta’da üretilen gül ürünlerini, 60 yıldır dünyadaki parfüm ve esans endüstrisinin önde gelen ülkeleri olan Almanya, Fransa, Çin ve ABD başta olmak üzere onlarca noktaya ulaştırıyor. Toplanan güller, özel işlemlerden geçirilerek gül yağı, gül konkreti (fermantasyona uğramamış katı gül yağı) ve gülsuyu ürünlerine dönüştürülüyor.

Dünyanın dört bir yanına gül ürünlerini taşıyor

 

Dünya gül yağı ihtiyacının yüzde 65’ini karşılayan Türkiye, elverişli iklim koşullarıyla, kalite bakımından birinci sınıf güllerin yetiştirilmesine olanak sağlıyor. Parfüm ve esans endüstrisinin vazgeçilmez hammaddesi olarak değerlendirilen endüstriyel gül ürünlerinin 10 milyon euro’luk ihracat kapasitesi bulunuyor. Bu kapasitenin 3’te 1’ini karşılayan Gülbirlik (Gül, Gül Yağı ve Yağlı Tohumlar Kooperatifi) gül yağı ihracatının yüzde 75’ini hava kargo ile gerçekleştiriyor.

Gülbirlik Genel Müdürü Hasan Çelik, “Misyonumuz; milli bir kalkınma hamlesinin parçası olarak bölgemizde gül üretiminin geliştirilmesi, lojistik, sanayii altyapısının oluşturulması ve uluslararası pazara sunulmasını sağlamaktır” dedi. Turkish Cargo, ‘Ülkemizin Emeğini #GururlaTaşıyoruz’ projesi kapsamında yayınladığı tanıtım filmleri ile ihracatçılarla olan işbirliğini anlatıyor. Milli marka, tanıtım filmi projesiyle, ihracatçılara sağladığı pazar erişimi imkânlarının değerlendirilmesi, hava kargonun efektif ve makul fiyatla kullanılmasının anlatılmasını amaçlıyor.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
24 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Sağlık Bakanlığı son dakika olarak Türkiye'nin 24 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritasını açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 355 bin 226 Kovid-19 testi yapıldı, 27 bin 197 kişinin testi pozitif çıktı, 221 kişi yaşamını yitirdi. Bakan Koca tabloyu paylaşırken kritik uyarılarda bulundu.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler