Geri Dön
EkonomiDünyaya Türk elektrikli gemisi

Dünyaya Türk elektrikli gemisi

Dünyaya Türk elektrikli gemisi

Dünyada yaklaşık 100 bin gemi uluslararası sularda ticaret için yol alırken, dünya ticaretinin halen yüzde 80’i ise en ucuz taşımacılık aracı olan gemiler yoluyla yapılıyor. Gemilerde de otomobillerde olduğu gibi hibrit veya elektrikli motorlar kullanılmaya başlandı. Elkon Elektrik Sanayi ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Buldurgan, AA’ya yaptığı açıklamada, yüzde yüz Türk sermayesi olan şirketin denizcilik ve gemi inşa sektöründe güçlü Ar-Ge ve teknoloji geliştirme potansiyeline sahip olduğunu vurgulayarak, “Son yıllarda Türk mühendislerimizin bilgi ve know - how’ı ile konvansiyonel dizel gemi motorlarına alternatif olarak hibrit ve tam elektrikli güç sistemlerinin sistem entegrasyonunda çok başarılı uygulamalar geliştirdik” dedi.

Elkon olarak dünyanın en önemli tersanelerinde elektrikli gemi imal edebilme mühendislik gücüne sahip olduklarını dile getiren Buldurgan, ellerinde 20’ye yakın elektrikli gemi siparişi olduğunu bildirdi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
'Benim çalışmam lazım' diyerek ambulanstan inmek istediKocaeli'nin İzmit ilçesinde, beton elektrik direğine çarpan halk otobüsünün yaralanan sürücüsü Engin K. (41), "Benim çalışmam lazım" diyerek ambulanstan inmek istedi. Sağlık ekiplerince ikna edilen Engin K., hastaneye götürüldü.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler