Geri Dön

e-Devlet 1000 TL yardım başvurusu sonucu sorgulama 2020! Pandemi sosyal yardım parası başvurusu nasıl yapılır, kimler alabilecek?

e-Devlet 1000 TL yardım başvurusu sonucunun sorgulamasının nasıl yapıldığı gündemde araştırılan konular arasında yer alıyor. Sosyal yardım parası ödemlerinin 1.ve 2.fazzı yapıldı. 3.faz sosyal yardım parası başvurusu ise e-Devlet üzerinden yapılıyor. Başvurular ile ilgili Aile ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, açıklıma yapmıştı. Peki 1000 tl sosyal yardım başvurusu ve pandemi yardım başvurusu sorgulaması nasıl yapılır?

e-Devlet 1000 TL yardım başvurusu sonucu sorgulama 2020! Pandemi sosyal yardım parası başvurusu nasıl yapılır, kimler alabilecek?

Corona virüsün ekonomik olarak olumsuz etkileri olmaması için ihtiyaç sahiplerine devlet tarafından 1000 TL sosyal yardım desteği sunuluyor. Sosyal yardım parası başvuruları devam ediyor. İhtiyaç sahipleri başvurularını e-Devlet üzerinden gerçekleştirebiliyor. Başvuruların nasıl yapılacağı araştırılıyor. Peki sosyal yardım parası başvurusu nasıl yapılır, e-Devlet 1000 TL yardım başvurusu sonucu nasıl öğrenilir? İşte detaylar...

SOSYAL YARDIM PARASI SORGULAMA!

Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama ekranına e-Devlet üzerinden giriş sağlanabiliyor.

SOSYAL YARDIM BİLGİLERİ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ!

SOSYAL YARDIM PARASI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

E-Devlet’te Pandemi Sosyal Destek Program modülü üzerinden başvurular alınıyor. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda, Sosyal Destek Programına T.C. kimlik numarasının son hanesi "0" olanların pazartesi, "2" olanların salı, "4" olanların çarşamba, "6" olanların perşembe ve "8" olanların cuma günü başvuru yapabileceğini belirtti. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada cumartesi ve pazar günleri ise sınırlama olmaksızın herkesin başvurabileceğini aktardı.

PANDEMİ SOSYAL DESTEK ÖN BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ!

SOSYAL YARDIM PARASI KİMLERE VERİLİR?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarınca; 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu veya 2022 sayılı

65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanunu kapsamında, halihazırda düzenli merkezi sosyal yardım (Yaşlı Aylığı, Engelli Aylığı, Engelli Yakını Aylığı,

Silikozis Aylığı,

Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım,

Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım,

Öksüz Yetim Yardımı,

Muhtaç Asker Çocuğu Yardımı,

Şartlı Eğitim Yardımı,

Şartlı Sağlık Yardımı,

Çoklu Doğum Yardımı,

Psiko-Sosyal ve Mali Kayıp Yaşayan Tüberküloz ve SSPE Hastalarına Yönelik Düzenli Nakdi Yardım Programı) alan hanelere herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı kapsamında 1.000 TL ödeme yapılacak.

Alnından öptüğü muavinin test sonucu açıklandıİstanbul'dan Diyarbakır'a giden yolcu otobüsünde corona virüs testi pozitif çıkan Süreyya Ç.'nin, kendisine yardımcı olduğu için alnından öpüp 50 TL bahşiş verdiği muavin Zafer Demir ile otobüste bulunan 29 kişinin corona virüs testleri negatif çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber