Geri Dön
EkonomiE-spora beş yılda 31 milyonluk yatırım

E-spora beş yılda 31 milyonluk yatırım

Vodafone, gençlik markası FreeZone altında oyun devi Riot Games ile iş birliğine gittiğini duyurdu.

E-spora beş yılda 31 milyonluk yatırım

EKONOMİ SERVİSİ -  League of Legends: Wild Rift mobil oyununu FreeZone Gaming portföyüne ekleyen Vodafone, FreeZone’lu gençlere ‘Wild Rift’i internetinden yemeden ve en düşük ping garantisiyle oynama ayrıcalığı sunuyor. İki şirket, Türkiye’nin ilk 5G Wild Rift Mobil Turnuvası’nı da düzenleyecek. ‘Vodafone FreeZone Wild Rift 5G Turnuvası’ adıyla 30 Haziran’da düzenlenecek etkinlik, 5G üzerinden canlı yayınlanacak.

Oyun oynamaya devam

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, FreeZone markasıyla 5 yıl önce adım attıkları e-spor pazarına 31 milyon TL’lik yatırım yaptıklarını söyledi. Şahin, ”Gelecek 5 yılda bu yatırımımızı iki katına çıkarmayı hedefliyoruz. 4 yıldır iş ortağımız olan Riot Games ile gençlere yeni bir oyun faydası sunmak üzere harekete geçtik” dedi. Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Erdinç İyikul da oyuncularına ve sektöre sundukları faydayı büyüteceklerini kaydetti.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Evin bahçesine uçan otomobilin sürücüsü ağır yaralandıManisa'nın Kula ilçesinde, sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobil, yol kenarındaki evin bahçesine uçtu. Otomobilde sıkışarak ağır yaralanan sürücü itfaiye ekiplerince kurtarılırken, hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler