Geri Dön
EkonomiE-ticarete hurma ve dezenfektan dopingi

E-ticarete hurma ve dezenfektan dopingi

Ramazanda pandemi nedeniyle sokağa çıkma kısıtlaması uygulanması, e-ticareti artırdı.

E-ticarete hurma ve dezenfektan dopingi

MİTHAT YURDAKUL Ankara - Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) Başkan Yardımcısı Hakan Çevikoğlu, koronavirüste vaka sayılarına artışa bağlı olarak dezenfektan satışlarının yüzde 30 arttığını belirterek, “Ramazan ayı alışkanlıkları arasında bulunan hurma, fındık, fıstık gibi ürünlerin alımları da yükseldi. Platformumuzun verilerine göre, özellikle hurma normal dönemlerde günde 10-30 kilo hurma satılırken bu şimdi 200-300 kilolara ulaştı” diye konuştu.

Ramazan paketi ilgisi

E-ticaret müşterilerinin alışveriş alışkanlıklarını incelediklerinde son dönemde belli başlı ürünlerin başı çektiğini aktaran ETİD Başkan Yardımcısı ve PttAVM.com Genel Müdürü Çevikoğlu, “Vaka sayılarının hızla artışa geçmesi de bu döneme denk geldiği için özellikle dezenfektan satışlarının yüzde 30 düzeyinde artış gösterdiğini görüyoruz. İnsanlarımızın Ramazan alışkanlıkları arasında bulunan hurma, fındık, fıstık gibi ürünlerin alımları da yükseldi. Platformumuzun verilerine göre, özellikle hurma normal dönemlerde günde 10-30 kilo hurma satılırken bu şimdi 200-300 kilolara ulaştı” diye konuştu. PttAVM.com olarak Ramazan ayı başında çıkardıkları Ramazan paketlerine de yoğun bir ilgi olduğunu aktaran Çevikoğlu, “En çok Ramazan kolisi sipariş edilen şehirler arasında İstanbul, Ankara, Bursa gibi şehirler yer alıyor” ifadelerini kullandı.

En çok rağbet gören gıda ürünlere ilişkin de Çevikoğlu, “Kuru incir, toz şeker, arpa şehriye, yeşil mercimek, hurma, fındık, Siirt fıstığı, kuru kayısı, Antep fıstığı, fındık ezmesi gibi ürünler özellikle Ramazan ayında çok tercih ediliyor” dedi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Evin bahçesine uçan otomobilin sürücüsü ağır yaralandıManisa'nın Kula ilçesinde, sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobil, yol kenarındaki evin bahçesine uçtu. Otomobilde sıkışarak ağır yaralanan sürücü itfaiye ekiplerince kurtarılırken, hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler