Geri Dön

Eğitim ödeneği yattı mı, ne zaman yatacak 2020? Eğitim ödeneği ne kadar?

Eğitim ödeneği ile ilgii ayrıntılar gündemde merak edilen konular arasında yer alıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, konu ile ilgili 81 ile yazı gönderdi. Eğitim ödeneği -kırtasiye parası miktarı belli oldu. Peki eğitim ödeneği yattı mı, ne kadar 2020? İşte ayrıntılar...

Eğitim ödeneği yattı mı, ne zaman yatacak 2020? Eğitim ödeneği ne kadar?

Eğitim ödeneği her sene öğretmenlere veriliyor. Yeni eğitim döneminin gelmesiyle birlikte eğitim ödeneği yani kırtasiye parasının tutarı gündemde araştırılamya başlandı. Milli Eğitim Bakanlığı, 81 İl Müdürlüğü'ne yazı gönderdi.Peki 2020 eğitim ödeneği ne kadar?

EĞİTİM ÖDENEĞİ NE ZAMAN YATACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 81 ile yazı gönderildi. Öğretmenlerin eğitim ve öğretime hazırlık ödeneği 7 Eylül tarihinden itibaren verilmeye başlandı.

EĞİTİM ÖDENEĞİ NE KADAR?

Eylül 2019 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Kamu Görevlileri Hakem Kurulu kararına göre, öğretmenlerin öğretim yılına hazırlık ödeneğine her yıl için %2,5 zam yapılmıştı. Kararda açıklanan ilgili madde: Öğretim yılına hazırlık ödeneği Madde 11- (1) 657 sayılı Kanunun ek 32 nci maddesinde öngörülen öğretim yılma hazırlık ödeneği; 2020 yılında 1.210 TL, 2021 yılında 1.250 TL olarak ödenir. Yapılacak ödemeden binde 8 damga vergisi kesildikten sonra kadrolu öğretmenlere 1.200,32 TL net ödeme yapılacak. Sözleşmeli öğretmenlerin ayrıca SGK kesintisi olduğundan bu öğretmenlere net olarak 1.032,28 TL ödeme yapılıyor.

 

 

Yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştüGaziantep'te Coşkun K. (20), beşinci kattaki evinin balkonundan yarı çıplak halde park halindeki otomobilin üzerine düştü. Ağır yaralanan genç, hastaneye kaldırıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber