Geri Dön
EkonomiElektrikli araçların kornası Türkiye’den

Elektrikli araçların kornası Türkiye’den

Bursa’dan otomotiv devlerine 40 yıldır korna ihraç eden firmanın ürünleri, dünyanın en önemli elektrikli araç üreticileri tarafından da tercih ediliyor. 40 yıl önce yüzde 100 yerli sermayeyle kurulan Seger Korna, bugüne kadar ürettiği yaklaşık 110 milyon kornanın yüzde 80’ini ihraç ederek ülke ekonomisine katkı sağladı.

Elektrikli araçların kornası Türkiye’den

 

Otomotivin yanı sıra tren ve gemi için de korna üreten firmanın ürünü, ABD’li elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın 2018’de uzaya yolladığı Roadster model araçta da kullanıldı. Son dönemde dünyanın önemli elektrikli araç üreticilerinin tedarikçisi olduklarını belirten Seger Yönetim Kurumu Başkanı Selim Baykal, 70 ülkeye ihracat yaptıklarını kaydetti. Baykal şunları söyledi: “Elektrikli araçlarda pazar payı olarak bir numarayız. ABD’li Tesla ve Çin’deki Xpeng’in kornasını biz üretiyoruz. Yerli aracımız TOGG’un kornasını da biz sağlayacağız. Aydınlatma grubunda da faaliyet göstermeye başladık.”

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Dikkat! Uzmanlar açıkladı: "Gizlilik sözleşmesi" tuzağına düşmeyinDijitalleşmenin iyiden iyiye hızlandığı günümüzde, kişisel verilerin korunması da bir o kadar zorlaşıyor. Öyle ki telefonlara indirilen birçok uygulamada yer alan kullanıcı sözleşmesini kabul etmek bile kişisel bilgilerin elde edilmesine olanak sağlıyor. Ancak uzmanlar, sözleşme ile bile olsa kişisel verilerin izinsiz paylaşılmasının suç olduğuna dikkat çekiyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler