Geri Dön

Emeklilik yaşınızı hesaplayarak ne zaman emekli olacağınızı öğrenin!

Ne zaman emekli olacağınızı öğrenmek artık çok kolay. Emeklilik yaşı hesaplama uygulamaları sayesinde emekli olma zamanınızı öğrenebilirsiniz. Emeklilik yaşı hesaplama uygulaması ve daha fazlası haberimizde!

Emeklilik yaşınızı hesaplayarak ne zaman emekli olacağınızı öğrenin!

Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Ulaştırma, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı, ve daha pek çok kuruma bağlı olan vatandaşlar yapmaları gereken online işlemlerini artık kurum binasına gitmeden daha hızlı ve de pratik bir şekilde interneti kullanarak yapabilirler. Saymakla bitmeyen pek çok kurum ve kuruluşlar artık yapılabilecek olan işlemlerini internet üzerinden vermeye başlamışlardır. Online biçimde gerçekleştirilen bu işlemlerden herkesin daha kolay bir şekilde yararlanılması için hazırlanmıştır. E-Devlet adı verilerek bu sistem adı altında yapılan tüm kurumlar birleştirilmiştir. Böylece vatandaşlar da işlemlerini daha kolay bir şekilde yapabilmek için bu sistemi kullanmaya başlamıştır. Yoğun hayatımızda yapmamız gereken pek çok işlemi zaman ayıramayabilir, günlük hayatımızda yapmamız gereken rutin işlemlerimiz daha kısa sürede yapabilmek için gerçekleştirmiş olduğumuz bu işlemin kurum binasına gitmeye gerek kalmadan oturduğumuz yerden ister evden ister telefondan halledebiliriz.

NE ZAMAN EMEKLİ OLABİLİRİM İÇİN TIKLAYINIZ!

NE ZAMAN EMEKLİ OLABİLİRİM UYGULAMASI VE DETAYLAR!

Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.

Hiç durmadan geliştirilen ve de adeta bir çığ gibi büyüyen teknolojik gelişmelerin etkisi ile beraber artık hayatımız çok çeşitli alanlarda kolaylaşmaya başlamıştır. Yapılan teknolojik gelişmeler ve de ilerlemeler sonucunda teknik açıdan yapılan bu işlem kolaylıkları sayesinde bizler aklımıza gelebilecek olan her türlü alanda ki işlemi büyük bir kolaylıkla gerçekleştirebiliriz. Modern dünya da gelişmiş platformda en üstlerde yer almayı başaran ülkemiz de artık oldukça büyük gelişmelere ev sahipliği yapmış her türlü alanda kendini geliştirmeyi başarmıştır. Ülkemiz bu kapsamda kendini ilerletmiş, dünya üzerinde yaşanan gelişmeleri an ve an takip edip bunları hayatımıza uyarlamayı başarmıştır. Böylece biz vatandaşlar da internet sisteminden her zaman yararlanabilir yaşamımızı daha iyi standartlarda yaşayabiliriz. Ancak, bu e-Devlet sisteminden nasıl yaralanabiliriz. Şimdi ise sizlere bu konu hakkında bilgi verelim.

E-Devlet sistemi PTT merkezine gitmeniz gerekir. Öncelikle bu postane kurumuna gittikten sonra kendi nüfus cüzdanınız kullanmanız ve de sonrasında 2 TL işlem ücretini postanede bulunan görevli kişiye vermeniz yeterli olacaktır. Ardından alacak olduğunuz e-Devlet şifresi ile bu sisteme giriş yapabilirsiniz. Hemen sonrasında ise Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olarak hizmet veren bir işlem olan Ne Zaman Emekli Olurum uygulamasını kullanarak sizler hizmet alabilirsiniz. Ne zaman emekli olurum uygulamasını tercih eden pek çok vatandaş olduğu için sizler de bu uygulamadan hizmet alabilmek için kolay bir şekilde internet uygulamasını kullanarak hizmet alabilirsiniz. Ne zaman emekli olurum işleminden yararlanabilmek için sadece e-Devlete giriş yapmak ve de ardından ne zaman emekli olurum uygulamasını seçerek sizler gereken bilgileri sisteme yazmanız gerekir. Ne zaman emekli olurum uygulaması için isminiz, soy isminiz, doğum tarihiniz, doğum yılınız, sosyal sağlık güvenceniz ve de daha pek çok çeşitli kimlik bilgileri sisteme girmeniz gerekir. Sonrasında ne zaman emekli olurum uygulamasından yararlanabilirsiniz.

İstanbul'da fırtına etkili oluyorİstanbul'da önceki dün yapılan fırtına alarmının ardından şiddetli rüzgar sabah saatlerinde etkisini arttırdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber