Ekonomi“En Gözde Şirketler” araştırmasında ikinci sıra değişmedi

“En Gözde Şirketler” araştırmasında ikinci sıra değişmedi

09.06.2023 - 13:34 | Son Güncellenme:

Türkiye genelinde 62 bin üniversite öğrencisi ve 28 bin genç profesyonelin katıldığı araştırma ile en gözde şirketler belli oldu.

“En Gözde Şirketler” araştırmasında ikinci sıra değişmedi

Yurt içinde ve yurt dışında yaklaşık 75 bine yakın çalışana sahip Yıldız Holding, bu yıl 15'incisi düzenlenen ve üst üste üçüncü kez yer aldığı “En Gözde Şirketler” araştırmasının “Holdingler” kategorisinde ikinciliğini korudu. Araştırmada şirketlerin sahip oldukları çalışma ortamı, kurum kültürü, kişisel gelişime yaptıkları yatırımlar gibi kriterler dikkate alındı.

Haberin Devamı

Yıldız Holding İnsan ve İş Destek Başkanı Bahattin Aydın elde edilen başarılı sonuçla ilgili şunları söyledi:

Yıldız Holding’de yeni çalışma modelleri ve dijitalleşme odağında yenilediğimiz insan kaynakları stratejimiz kapsamında yetenek kazanımından eğitim ve gelişim fırsatlarına kadar pek çok yenilikçi uygulamayı hayata geçiriyoruz. Doksan binin üzerinde gencin katıldığı, işveren algısını ölçen bu araştırmada son üç yılda elde ettiğimiz bu sürdürülebilir başarıyı; global şirket kültürümüzün, güçlü insan kaynakları stratejimizin, hayata geçirdiğimiz yenilikçi uygulamaların, gençlerle kurduğumuz kuvvetli iletişimin ve onlara sunduğumuz kariyer olanaklarının olumlu bir çıktısı olarak görüyorum.