Geri Dön
EkonomiErken rezervasyonda ‘İngiliz’ hareketliliği

Erken rezervasyonda ‘İngiliz’ hareketliliği

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Muğla’ya, seyahat yasaklarını mayıs ayında kaldırmaya hazırlanan İngiltere’den erken rezervasyon yoğunluğu yaşanıyor.

Erken rezervasyonda ‘İngiliz’ hareketliliği

YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Cengiz Tuğrul, uçuşların açılmasıyla İngiltere’den Muğla’ya büyük bir hareketliliğin yaşanacağını söyledi. Dalaman Havalimanı’nda, ana pazarı İngiliz turistlerin oluşturduğunu aktaran Tuğrul şunları kaydetti:

“Ana pazarımız İngiltere’de seyahat kısıtlamalarının mayıs ayında kalkacağının açıklanması rezervasyonlara olumlu yansıdı ve yoğun şekilde talep alınıyor. Kabaran tatil iştahı önümüzdeki dönemde de artarak devam edecek. Bölgedeki acentelerle yaptığımız görüşmelerde ve gelen ilk taleplerle yaklaşık 800 bin İngiliz’in tatil için Muğla’ya gelmek istediğini söyleyebiliriz. Şu an diğer ülkelerden geleceklerle yaklaşık 1.5 milyon turist bizim destinasyonumuza gelmek için bekliyor, rezervasyonlarını yaptırmaya başladılar.”

Dalaman, Ortaca, Köyceğiz Turistik Otelciler ve Turizm İşletmeciler Birliği (DOKTOB) Başkanı Yücel Okutur da tercihlerini kolay kolay değiştirmeyen İngilizlerin Muğla’yı çok sevdiğini belirterek, “Bu yıl İngiltere’den Muğla’ya gelen turist sayısında geçmiş yıllara oranla çok büyük bir artış bekliyoruz” diye konuştu.
Muğla’ya geçen yıl gelen 695 bin 314 turistten 309 bin 717’sini İngiliz misafirler oluşturdu. 2019’da 1 milyon 137 bin 108, 2018’de ise 1 milyon 27 bin 304 İngiliz turist tatil için kenti tercih etti.

19 yıl sonra aydınlatılan cinayetin 2 şüphelisi suçlamaları kabul etmediKocaeli'nin Derince ilçesinde, 2001 yılında darp edildikten sonra boğularak öldürülen Kasım Aydın'ın (20), 19 yıl sonra yakalanan katil zanlıları Hidayet İlkme ve Tamer Korkmaz'ın yargılanmasına başlandı. Suçlamayı kabul etmeyen zanlılardan Aydın'ın cep telefonunu İstanbul'da sattığı belirlenen İlkme ise, savunmasında para ile satın aldığını söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler