Geri Dön
EkonomiEsentepe arsasına 1.1 milyarlık teklif

Esentepe arsasına 1.1 milyarlık teklif

Emlak Konut GYO, sahip olduğu araziler için gelir paylaşımlı ihalelerine devam ediyor.

Esentepe arsasına 1.1 milyarlık teklif

Bu yıl içinde İstanbul Ayazağa, İstanbul Beşiktaş gibi önemli ihaleleri tamamlayan şirket, şimdi de Kartal arazisi için ihale sürecini tamamladı. 'İstanbul Kartal Esentepe 1. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi' ihalesinin ilk oturumu 30 Haziran'da yapılmış, Yıldızlar İnşaat ve Dağ Mühendislik teklif vermişti. 9 Temmuz'da düzenlenen ikinci oturumda ise isteklilerin yazılı ve nihai teklifleri alındı. En yüksek teklif satış toplam geliri 1 milyar 150 milyon lira üzerinden arsa payı 403 milyon 650 bin lira (yüzde 35.10) ile Yıldızlar İnşaat tarafından verildi. Dağ Mühendislik ise 1 milyar 85 milyon lira satış toplam geliri üzerinden 379 milyon 750 bin lira (yüzde 35) arsa payı teklif etti. Teklifler değerlendirme aşamasında bulunuyor.

Karma proje

Söz konusu arsa toplam 38 bin 334 metrekare büyüklüğe sahip. Emsalin 1.80 olduğu arsada toplam inşaat alanı ise 69 bin metrekare olarak belirlendi. Ticaret ve konut fonksiyonuna sahip alanda karma proje yapmak mümkün olabilecek. Emlak Konut GYO, İstanbul Kartal'da yer alan TOKİ'ye ait 14 taşınmazı geçen yıl 457 milyon liraya satın almıştı.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
İki otomobil kavşakta çarpıştı: 5 yaralıTokat'ın Erbaa ilçesinde iki otomobilin kavşakta çarpıştığı kazada 5 kişi yaralandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler