Geri Dön
EkonomiEskişehir yatırımıyla 1600 kişiye istihdam

Eskişehir yatırımıyla 1600 kişiye istihdam

Haier Europe CEO’su Yannick Fierling, Eskişehir’deki Haier Fabrikası’nın, Avrupa’daki en büyük fabrika olmasını  istediklerini söyledi. Fierling, fabrikada düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin Çin’den sonra dünyada tedarik konusunda en büyük ikinci  ülke olduğunu dile getirdi. Eskişehir’deki fabrikanın ocak ayından bu yana hizmet verdiğini anlatan Fierling, “Buradaki fabrikanın, Avrupa’daki en büyük fabrika olmasını istiyoruz” dedi.

Eskişehir yatırımıyla 1600 kişiye istihdam

 

Fierling, beyaz eşya üretiminde Avrupa’da hızlı büyüdüklerini ifade ederek, “Kapasite ve Ar-Ge açısından büyük potansiyeli olan Türkiye’de bu konudaki çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu. Dünyada Candy, Hoover ve Haier markasıyla faaliyetlerini sürdürdüklerini dile getiren Fierling, Candy ve Hoover markasıyla Türkiye piyasasında bulunduklarını ancak Haier marka ürünlerin 2022’de Türkiye’de satışa sunulmasını planladıklarını kaydetti. Haier Europe Üretim Direktörü Mehmet Ali Karasu da Eskişehir’deki fabrikanın 44 bin metrekare kapalı alana sahip bulunduğunu söyledi. Karasu, şunları kaydetti:

“40 milyon euro yatırımla kurulan fabrikamızda yıllık 1.5 milyon adetlik üretim yapacağız. 900 kişinin çalışacağı fabrikada kurutma makinesi üretimi yapılacak. İnşaat çalışmaları süren fabrikanın da 35 bin metrekare kapalı alanı bulunuyor. Yıllık 1 milyon bulaşık makinesinin üretileceği, 45 milyon euro yatırımla faaliyete geçecek fabrikada 700 çalışan olacak.” Eskişehir’deki fabrikaların 4 milyon adetlik üretim kapasitesinin bulunduğunu dile getiren Karasu, söz konusu yatırımlarla Avrupa’nın en büyük üretim tesisi olacağını kaydetti.

Kontrolden çıkan otomobil önündeki otomobile çarptıAntalya'da aynı yönde seyir halindeki iki otomobilin çarpışması sonucu yaşanan trafik kazasında 1'i çocuk 3 kişi hafif şekilde yaralandı. Araçların hurdaya döndüğü kazada 3 kişi kontrol amaçlı hastaneye kaldırıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler