Geri Dön

Esnaftan ihracata talep yağmuru var

Ticaret Bakanlığı İstişare Kurulunun 3’üncü toplantısı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan başkanlığında yapıldı.

Esnaftan ihracata talep yağmuru var

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TESK Başkanı Bendevi Palandöken, TİM Başkanı İsmail Gülle, TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik, MÜSİAD Başkanı Abdurrahman Kaan, DEİK Başkanı Nail Olpak, TMB Başkanı Mithat Yenigün, YASED Başkanı Ahmet Erdem ve Türk Eximbank Ankara Bölge Müdürü Funda Baydar’ın katıldığı toplantıda sivil toplum kuruluşlarının sorunları, talepleri ve çözüm önerileri dinlendi.

Bakan Pekcan, Hal Yasası çalışmaları, ürün künyeleri, gümrüklerin dijitalleşmesi, yeni nesil serbest bölgeler ve ihracat desteklerinin sadeleştirilmesi gibi konular hakkında bilgi verdi.

Ticaret Bakanlığı’na 3 ayda 332 talep geldiğini ve bunların sonuçlandırıldığını aktaran Pekcan, 692 yeni talebin de titizlikle değerlendirildiğine işaret etti.

Pekcan, “Sektör ve meslek kuruluşlarımızdan, STK’lerimizden gelen taleplere kapımız her zaman açık. Ekibimizle bu taleplere hızlı bir şekilde geri bildirimde bulunuyoruz” dedi. İstişare Kurulu toplantıları vesilesiyle esnaftan sanatkara, ihracatçıdan girişimcilere kadar farklı sektörlerden ticari yaşama ilişkin sorunların aktarıldığını vurgulayan Pekcan, bu sorunlardan bazılarının toplantı esnasında ilgili birimlere iletildiğini ve ivedilikle çözüme kavuşturulduğunu kaydetti.

Son dakika! İstanbul'da İETT otobüsünde mastürbasyon rezaletiİstanbul İstinye Dereiçi-Kabataş arasında sefer yapan İETT otobüsünde bulunan yolcu, etrafındaki diğer yolculara aldırmadan mastürbasyon yaptı. O anlar yan koltukta oturan kadın yolcu tarafından cep telefonu kamerasına kaydedildi. Görüntüler sosyal medyada paylaşılarak çok sayıda kişinin tepkisini aldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber