Geri Dön
EkonomiFabrikaya gitmeyecek yeni çalışanlar arıyor!

Fabrikaya gitmeyecek yeni çalışanlar arıyor!

Sivas’a CNC tezgah fabrikası kurmaya hazırlanan Tezmaksan, üretimini tam otomasyonla yapacak. Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, “Şimdiki gençler fabrikada çalışmak istemiyor. Bu sadece Türkiye de değil dünyanın her yerinde böyle. Bizim fabrikamızda çalışacak olan gençlerin işe gelmesine gerek kalmayacak. İstedikleri yerden cep telefonlarıyla kullanacakları makineye bağlanıp çalışabilecekler” dedi.

Fabrikaya gitmeyecek yeni çalışanlar arıyor!

EBRU SUNGUR - Fabrikanın temelini ilkbaharda atacaklarını belirten Hakan Aydoğdu, sonbaharda başlayacak olan üretimin 2023’te tam kapasiteye ulaşacağını, bu aşamada fabrikada 150 kişinin çalışacağını anlattı. Aydoğdu, “Çalışanların yarısı karanlık fabrika dediğimiz otomasyonlu üretimde görev alacak” diye konuştu.

Aydoğdu, 10 milyon dolar yatırımla kurulacak fabrikada istihdam için Cumhuriyet Üniversitesi ile işbirliği yapacaklarını da bildirdi. Tezmaksan’ın 40’ıncı kuruluş yıldönümü nedeniyle gazetecilere açıklamalarda bulunan Hakan Aydoğdu şunları söyledi:

“Tezmaksan bir teknoloji şirketi olma yolunda ilerliyor. Ar-Ge’ye yılda 1 milyon dolarlık yatırım yapıyoruz. Yerli ve milli yazılımımız Kapasitematik’i 5G’ye uyumlu hale getirdik. Üretim takip yazılımımız olan ve bütün mobil cihazlarla uyumlu çalışabilen Kapasitematik, dünyanın dört bir yanındaki makinelere anında müdahale edebiliyor. 5G’nin devreye alınmasıyla birlikte Kapasitematik sayesinde makineden makineye saniyenin 0.001 hızında 10 GB veri aktarmak mümkün olacak. Ayrıca 5G ile birlikte bin kat daha fazla mobil veri kontrol edilebilecek.”

Makineleri konuşturacak

Makinelerin birbiriyle etkileşimini hızlandırmayı amaçladıklarını anlatan Aydoğdu şöyle konuştu:

“Türkiye’de 2023 yılında hizmete sunulacak 5G sayesinde bir sonraki hedefimiz olan yapay zekaya hızla ulaşabileceğiz. Makine, yanlış bir kullanım ya da hatalı bir işlem yapıldığını anladığında inisiyatif alabilecek. Muhtemel problemler tespit edilip çeşitli uyarılar verilebilecek.”

AK Parti ve CHP grubu arasında yumruklu kavga
'Utanç verici' şakalar basına sızdı, ortalık karıştı
Türkiye'nin gündemine oturdu! 'Bu nasıl vicdansız bir karar'
30 milyar dolarlık anlaşma!
'Film' gibi hikaye! İzlediği filmden etkilendi, Samsun'dan Nepal'e gitti
Emeklilerin gözü kulağı bu haberde! 'Ek zam' masada
Szalai için yeni açıklama geldi! 'Chelsea'ye transferi...'
Enis'ten 'Doğalım, iftira atmayın' çıkışı! Estetiklerini tek tek saydı
Başkasına benzediği için öldürüldü! Teyzesini evine bırakırken...
Şampiyonlar Ligi'nde geceye damga vuran olay!
Kilosu 120 lira! Yılbaşı gecesi satışlarda yüzde 200 artış oluyor
Meteoroloji uyarmıştı, yoğun kar yağışı başladı! Görüş mesafesi...
MasterChef'te ortalık karışıyor! 'Bu mafya ayaklarını bırak'
Kişi başı 45 bin dolar! İstanbul'da otelde basıldılar
Hafıza Testi: Hazırsanız başlıyoruz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler