Geri Dön

Fikirtepe’nin ‘pırlanta’sı...

İstanbul’da Pırlanta Koru, Pırlanta Çamlıca, Pırlanta Feneryolu gibi konseptleri geliştiren Erkan İnşaat, butik anlayışla inşa etmeye başladığı yeni projesi Pırlanta Göztepe’yi satışa çıkardı.

Fikirtepe’nin  ‘pırlanta’sı...

Fikirtepe kentsel dönüşümü içinde gerçekleştirilen projeye 130 milyon lira yatırım yapacak olan Erkan İnşaat, bu projeyle ‘Pırlanta’ konseptinin de son halkasını hayata geçirmiş olacak. Metrekare fiyatları 7 bin liradan başlayan projede en düşük daire fiyatı ise 540 bin lira.

Pırlanta Göztepe Projesi, 8 bin 774 metrekare arsa alanına, 93 bin 678 metrekare inşaat alanına sahip ve 20, 22, 24 katlı 3 bloktan oluşuyor. Lansman dönemine özel olarak liste fiyatları üzerinden yüzde 10 indirim yapacaklarını belirten Erkan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Erkan, projenin yüzde 20’sinin tamamlandığını söyledi. 446 konut yer alacak projede 34 mağazanın yer alacağı geniş bir çarşı da bulunacak. Özellikle her kata balkon ve kat bahçesi oluşturmaya çalıştıklarını belirten Erkan, “Bölgede tüm ulaşım hatlarına, önemli lokasyonlara yakın konumdayız. Mayıs 2017’de bitirmeyi planladığımız proje, yatırım amaçlı almak isteyenler için de çok kısa sürede önemli prim kazandırabilir” dedi.

Hak sahipleri tapu aldı

290’a yakın konutu hak sahiplerine önceki gün tapularıyla teslim ettiklerini belirten Erkan, herkesin alacağı konut ve dükkanı önceden kararlaştırıp anlaşma yaptıklarını dile getirdi. Erkan, daireleri de sözleşme yerine kat irtifakıyla verdiklerini söyledi. Erkan,

“Göztepe ile Fikirtepe’nin kesiştiği noktada, dönüşümün en ucundayız. Üzerinde daha önce çeşitli gecekondu ve baraka dükkan alanları vardı” dedi.

Bitlis'te düşen askeri helikopterle ilgili MSB'den açıklamaMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Bitlis'te askeri helikopterin kaza kırıma uğramasının ardından yapılan ilk incelemelerde, enkaz bölgesinde herhangi bir patlama ve yanma emaresine rastlanmadığını bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber