Geri Dön
EkonomiFongogo’nun yeni iş modeli: Kumbara

Fongogo’nun yeni iş modeli: Kumbara

Kumbara modeliyle birlikte proje sahipleri artık Fongogo üzerinden aylık olarak düzenli destek toplayabilecek, ürün, hizmet ve içerikleri için abone toplayarak aylık gelir elde edebilecekler. Destekçiler ise beğendikleri içerik üreticilerine ve hizmet sağlayıcılara destek olarak ayrıcalıklı ödüller kazanabilecekler!

Fongogo’nun yeni iş modeli: Kumbara

Fongogo, Türkiye’nin lider kitlesel fonlama platformudur. Bugüne kadar Fongogo’da yayınlanan projeler tek seferlik fonlama projeleri olup - kampanya süresi ve fon hedefi belirleyerek belli bir süre içerisinde aradıkları fona ulaşmayı hedeflediler. Kumbara projeleri ise, kampanya süresi ve fon hedefi kriterlerini kaldırarak proje sahiplerinin aylık destek almalarını sağlamayı hedefliyor.

Kumbara modelinde, proje sayfası proje iptal edilene kadar aktif kalıyor ve proje sahibi destekçilerinin abonelikleri devam ettiği sürece para kazanıyor. Destekçiler 10 TL/ay, 50 TL/ay, 100 TL/ay gibi aylık olarak belirlenmiş abonelik seviyelerini seçerek projeye abone olabiliyor, seçtikleri destek seviyesi karşılığında proje sahibinin sunduğu avantajlardan ve ayrıcalıklardan sürekli şekilde faydalanabiliyorlar.

Kumbara, düzenli olarak sağlanacak hizmet yada üretilecek içerikler için ideal bir model. Kumbara proje sahibi, fon desteği toplamakla kalmıyor, aynı zamanda projesine üye/gönüllü/takipçiler de kazanıyor. Aboneler ise proje sahibinin başarı yolculuğunun değişmez bir parçası oluyorlar. Podcast yayıncıları, video içerik üreticileri, görsel tasarımcılar, müzisyenler, topluluklar, yazarlar, gazeteciler, oyun yapımcıları, sivil toplum örgütleri, eğitim içeriği oluşturanlar, küçük işletmeler ve her türlü yaratıcılar Kumbara projesi başlatarak fon toplamaya başlayabilirler.

103 emekli amirale 12'şer yıl hapis istemi
Erdoğan’ın mitingine bombalı saldırı girişiminde çarpıcı tespit! Benzerlik var
Asgari ücrette kritik gün yarın! Canlı yayında rakam verdi
8 aylık hamile kadına iğrenç taciz! Adım adım takip etti
Satmak için sıraya girdiler ama... 'Gerçeği böyle anlaşılır'
Ölümden dönen alkollü sürücü: Çekin de meşhur olalım
Fotoğraf olay oldu! Başbakan sabaha karşı 4'te böyle görüntülendi...
Danilo Zanna-Tuğçe Demirbilek ayrılığında '500 bin euro' krizi!
Galatasaray ile anlaştığı için oynamıyor!
Türkiye sayılı ülkeler arasına girdi! Fiyatına paha biçilemiyor
Defne Samyeli havuzda, kızları Altın Kelebek'te
MHP'den seçim anketi çıkışı! Ters köşeye yatıracak
ABD askerleri Türkiye'ye 5 km mesafede!
Yunan medyası kendinden geçti! ABD'den şoke eden adım
Çekiliş Salı Akşamı 21:30’da!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler