Geri Dön
EkonomiFormula etkisiyle oda fiyatı 6 kat arttı

Formula etkisiyle oda fiyatı 6 kat arttı

İstanbul’un etkinlik takvimi, pandemi nedeniyle zor zamanlar geçiren şehir otellerine can suyu olmaya başladı. Bu kapsamda özellikle Anadolu yakasında yapılan çeşitli fuarlar ile yakın dönemde gerçekleşecek etkinlikler bölgeye hareket kazandırıyor. 1-3 Ekim tarihleri arasında İstanbul ayağı gerçekleştirilecek Formula 1 etkisiyle Anadolu yakasındaki oteller dolu dolu geçecek bir haftaya hazırlanıyor. Akfen GYO Genel Müdürü Sertaç Karaağaoğlu, bölgede oda fiyatlarının ise bu etkiyle 6 katına kadar çıktığını söyledi.

Formula etkisiyle oda fiyatı 6 kat arttı

DUYGU ERDOĞAN - Türkiye ve Rusya’da toplam 21 Ibis ve Novotel portföyüne sahip olan Akfen GYO’nun mevcut finansal yapısı ve gelecek dönem projeleriyle ilgili detayları paylaşmak için düzenlenen bir basın toplantısında konuşan Sertaç Karaağaoğlu, “Formula 1 öncesinde Tuzla’daki oda fiyatları 6 katına çıktı. Tuzla’da 280-300 liraya satılan odalar, Formula’ya yakın tarihlerde yoğun talepten dolayı 2 bin lira seviyesine çıktı” dedi. Talebin Formula’nın yapılacağı bölgede yoğunlaştığını anlatan Karaağaoğlu, Anadolu Yakası’nın genel olarak pozitif yönde etkilendiğini ifade etti.

Salgın öncesine ulaştı

10 yılda yaklaşık 300 milyon euro yatırım hayata geçiren Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (Akfen GYO), portföyünün şehir otellerinden oluşması sebebiyle geçen yıl pandemi kaynaklı gelir düşüşleri yaşamıştı. Şirket 7 ayda gelirlerini önemli oranda artırarak pandemi öncesi dönemi yakaladı. Karaağaoğlu, “Gelirlerimiz 2021 yılının ilk yarısında geçen yıla göre yüzde 182 artış göstererek 63.9 milyon liraya çıktı. Elde ettiğimiz olumlu finansal tablolarımızla gelecek dönemde temettü dağıtımı ve yeni yatırımlara odaklanacağız” diye konuştu.

2021 yılı başından itibaren 52.5 milyon euroluk yatırımla portföyüne Bodrum Loft Tatil Köyü ile Isparta ve Kütahya öğrenci yurtlarını ekleyen Akfen GYO, ilk etapta portföyünü 21 otel, 2 öğrenci yurdu, 1 ofis binası olarak yeniden yapılandırdı. Bu dönemde Accor Grubu’yla kira sözleşmesini de revize ederek iyileştirdiklerini söyleyen Karaağaoğlu, “178 milyon euro’luk borcumuzu da yeniden yapılandırdık. Ve bu adımları sermaye artırımlarıyla destekledik. Şimdi yeni yatırımlara başlayabilecek nakdimiz var” dedi. Türkiye ve Rusya’dan çok sayıda yatırımcıdan ‘otelimizi satın alın’ teklifleri geldiğini vurgulayan Karaağaoğlu, yeni yatırım fırsatlarını da değerlendirdiklerini kaydetti.

Ömür hemşireye son veda! Vasiyeti yerine getirildi
Hava ulaşımına kar engeli! Çok sayıda sefer iptal edildi
Bir uyarı daha! Zorunlu olmadıkça çıkmayın
18 terörist öldürüldü! Bakan Akar'dan flaş açıklama
Sinyali verdi! Gözler 27 Ocak'ta, belirleyici olacak
Bahçeyi gece bıraktığı gibi bulamadı! Büyük şok yaşadı
Burak Yılmaz'ın yeni adresini duyurdular
Ülkenin konuştuğu Türk! Sarah ile Musa'dan sonra Anna-Marie ile Mürsel...
Ünlü isim trans birey oldu! 'Umut Veren Kadın Oyuncu Ödülü' istemiş
Çalınınca gözyaşlarına boğulmuştu! Bakan Kurum'un hediyesi duygulandırdı
Türkiye günlerce bu olayı konuştu! Cezası belli oldu
Volkan Demirel'in gözdesi Hull City yolunda!
Ahmet Tatlıses'in sağlık durumu! 'Tümör alındı, biyopsiye gönderildi'
Striptiz odası ortaya çıktı! Putin'in 'nargile' keyfi
Okan Yalabık-Ezgi Ayvalı'nın dört yıllık aşkı belgelendi!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler