Geri Dön

Fransız Tatil Köyü özelleştirilecek

AK Parti Genel Başkanı Yadımcısı Hamza Dağ, Türkiye’nin ilk tatil köylerinden Foça Fransız Tatil Köyü’nün yeniden turizme kazandırılması amacıyla ihaleyle 49 yıllığına kiralanacağını bildirdi.

Fransız Tatil Köyü özelleştirilecek

Dağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2005’ten itibaren kapalı olan tatil köyünün turizme katkı sağlaması için girişimde bulunduklarını hatırlattı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı yetkilileriyle yaptıkları görüşmelerin olumlu sonuçlandığını vurgulayan Dağ, “Tesisi 49 yıllığına kiralamak isteyen işletmeciler, 20 Temmuz 2018’e kadar başvuru yapabilir. Bu gelişme, 13 yıldır işletilemeyen ve ilçe turizmi için çok büyük bir kayıp olan tesisin yeniden hayat bulması açısından oldukça önemlidir. Tatil köyü, doğa harikası olan Foça ilçemizdeki turizmin gelişmesinde doğrudan katkı sağlayacaktır” değerlendirmesini yaptı.

Mucize eseri hayatta kaldı! Tabanca tutukluk yaptı...İstanbul Sultangazi'de bir kişi ağabeyinin intiharından sorumlu tuttuğu yengesinin önünü kesti. Tabancasının tetiğine bası. Ancak tabanca tutukluk yapınca genç kadın kaçarak canını kurtarmayı başardı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber