Geri Dön

Gayrimenkulde % 0.98 rüzgarı

Gayrimenkulde % 0.98 rüzgarı

Kamu bankaları ile el ele verip konut kredisi faiz oranlarını yüzde 0.98’e çeken konut geliştiriciler, bu kapsamdaki projelerini ve ödeme modellerini açıklamaya başladı. Buna göre şirketler, bir taraftan düşük faiz fırsatı sunarken, diğer taraftan ödemeyi; düşük peşinat, ara ödeme ve taksitlendirmeler ile destekliyorlar.

Yüzde 10 indirim

Sur Yapı’nın 15 Ocak’a kadar uygulayacağı kampanya ile firmadan ev, dükkan ya da ofis satın alan tüketiciler, aylık yüzde 0.98 faiz oranı ve 120 aya varan vade seçenekleriyle konut kredisi kullanabilecek. Ara ödemelerini peşin ve ilk gününde yapacak tüketiciler, her 100 bin lira için 30 bin lira indirim alacak. Firma İstanbul’daki projelerinde yüzde 5 peşinat, 3 ay sonra yüzde 10 ara ödeme, 3 yıl içinde her yıla yüzde 10’luk ara ödemeler ve kalan tutara yüzde 0.98’lik faiz oranı; Antalya projesinde ise yüzde 15 peşinat, 3 yıl için her yıla yüzde 10’luk ara ödemeler, kalan tutara 120 ay vadeli, yüzde 0.98 faiz oranıyla taksit yapacak.

Dört projeyle katıldı

Nef de projelerindeki yeni kampanyasıyla ilgili bilgilendirme yaptı. Buna göre, Nef, İstanbul’da yer alan 4 farklı projesinde yüzde 10 indirim fırsatına ek olarak; 120 aya varan vade için yüzde 0.98 kredi faiz avantajı sunuyor. Bu sayede aylık 2 bin 900 liradan başlayan fiyatlarla firmanın projelerinden ev sahibi olmak mümkün olacak.

Gayrimenkulde % 0.98 rüzgarı

Meral Akşener: "Cumhurbaşkanını aradım ve sadece bilgi aldım"İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İdlib'de Türk askerine yönelik hava saldırısıyla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı aradığını ve bilgi aldığını söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber