Geri Dön
EkonomiGenç girişimciler Tahtakale’de pişecek

Genç girişimciler Tahtakale’de pişecek

Türk Telekom, İstanbul Tahtakale’deki tarihi Santral binasını girişimcilere ayırıyor. Genel Müdür Yardımcısı Er, “Ağustosta başvurular alınacak. Ücretsiz çalışma ortamı var” dedi.

Genç girişimciler Tahtakale’de pişecek

Türk Telekom, girişimciler için harekete geçti. Firma, İstanbul Tahtakale’de bulunan santral binasını girişimcilerin ücretsiz olarak yararlanabileceği bir topluluk merkezi haline getirdi. Merkez, 2 bin metrekare alan üzerinde ve 250 kişinin aynı anda çalışabileceği ortak çalışma, toplantı ve etkinlik alanlarından oluşuyor.

Türk Telekom Strateji, Planlama ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Fırat Yaman Er, telekom gibi yeni fikirlerin ışığında gelişen ve dönüşen bir sektörde tüketiciye fayda sağlayan fikir ve teknolojileri hayata geçiren girişimlerin sektöre önemli ölçüde katkı sağladığını söyledi. Bu katkıyı artırmak için girişimcilerin sektör oyuncularıyla olduğu kadar kendi aralarında kurdukları karşılıklı etkileşimin de büyük önem taşıdığını belirten Er, “Bu amaçla geçmişte telekom santrali olarak kullanılan Tahtakale’deki binamızı topluma faydalı olacak şekilde yeni teknolojilerin geliştirileceği, girişimcilerin kullanımına açık bir topluluk merkezi olarak yeniden tasarladık.

Ekosistem bir arada

Beklentimiz burada, girişimini hayata geçirmek için çalışan kişilerin bilgi ve tecrübelerini paylaşarak birbirine destek olduğu yaşayan bir topluluğa ev sahipliği yapmak ve ortaya çıkacak sinerji ile başarılı olmalarını sağlamak” dedi. Er, girişimcilere destek veren pek çok kuluçka merkezinin bulunduğunu dile getirerek, Santral’i ekosistemdeki tüm girişimcilerin bir araya gelerek bir topluluk oluşturabileceği bir üst platform olarak konumladıklarını kaydetti. Er, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türk Telekom’un en eski üç santral merkezinden biri olarak 1913 yılında kurulan ve yıllarca insanları birbirine bağlayarak bilgi akışına aracılık eden tarihi santral, asli görevini sembolik de olsa sürdürsün ve girişimcileri birbirine ve dünyaya bağlasın istedik. Bir dönemin son teknolojisine ev sahipliği yapan mekân artık yeni teknolojiler üreterek geleceğe yön verenlerin buluşma noktası olacak.”

Pilot projesi devam ediyor

Türk Telekom olarak girişimcilik ekosistemini geliştirmek için yaptıklarının Santral ile sınırlı olmadığını da vurgulayan Er, “2013’ten bu yana erken aşama girişimleri desteklemek amacıyla uyguladığımız PİLOT girişim hızlandırma programı ile girişimcilere bugüne kadar 3 milyon TL nakit desteği sağlamış bulunuyoruz.

Yine büyüme aşamasındaki girişimleri desteklemek amacıyla kurduğumuz kurumsal girişim sermayesi şirketimiz TT Ventures ile inovatif teknolojiler üreten girişimleri destekleyerek yenilikçi projelerin hayata geçirilmesine katkıda bulunuyoruz. Türkiye’yi geleceğe bağlamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Başvurular başlıyor

Santral, ağustos ayı itibarıyla başvuruları almaya ve değerlendirmeye başlayacak. Fırat Yaman Er, girişimcilere tamamen ücretsiz olarak kapsamlı bir hizmet sunduklarını dile getirerek, “Santral’de girişimcilere ilham verici bir çalışma ortamı ve topluluk faaliyetleri için etkinlik alanı sağlıyoruz. 3 kat üzerine kurulu 2 bin metrekare alanda hizmet verecek olan merkezimiz, topluluk buluşmalarının düzenleneceği etkinlik alanı, aynı anda 250 kişinin çalışabileceği ortak çalışma, toplantı ve dinlenme alanları var” dedi.

Hırsızlık girişimindeki 3 şüpheliyi, işçi engellediBursa'nın İnegöl ilçesinde fabrikanın bahçesindeki motosikleti çalmaya çalışan 3 şüpheliyi, işçi kovaladı. O anlar mobilya fabrikasının güvenlik kameralarına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler