Geri Dön
EkonomiGetir, Amerika’ya açılıyor

Getir, Amerika’ya açılıyor

ABD’de New York, Şikago, Washington’u hedefine koyan şirketin bu ülke için eleman ilanına çıktığı görüldü. Şirket, ABD operasyonları için ülke müdürü de arıyor.

Getir, Amerika’ya açılıyor

Linkedin hesabından yayınlanan İngilizce ilanda, “Süper hızlı taşımada öncüyüz. 10 dakikada teslimat yapıyoruz. Bu tarz bir hizmetin dünyanın her yerinde değer göreceğine inanıyoruz. Hikayemiz Türkiye’de başlasa da son dönemde uluslararası alana açıldık. Getir’i en son Londra’da kullanıma sunduk. Burada çok iyi iş yapıyor. Bu modelin öncüsü olarak dünyada büyük pazarlarda lider olmak istiyoruz. Bu nedenle hızlıca ABD pazarında büyümek istiyoruz. New York, Şikago ve Washington’dan başlıyoruz. Dünyanın en prestijli girişim sermayesi grupları tarafından destekleniyoruz. Unicorn statüsüne de eriştik. Ama daha maceramızın yarısına bile erişemedik. Bu alandaki deneyimimizi diğer pazarlara aktarmak istiyoruz” denildi.

İlk Avrupa’dan başladı

Türkiye’den çıkan ikinci unicorn olan Getir, en son aldığı yatırımla 2.6 milyar dolarlık değere ulaşmıştı. Son yatırımını ise yurtdışı operasyonlarını büyütmek için aldığını duyurmuştu. Firma, Avrupa’da Hollanda, İngiltere, Fransa ve Almanya pazarlarına hızlı girerken, yeni ülke olarak ABD’ye açılıyor.

Sağlık Bakanlığı duyurdu: 5 milyon doz Sinovac aşısı Türkiye'ye ulaştıSağlık Bakanlığı, THY kargo uçağı ile Çin'den yola çıkan 5 milyon doz Sinovac aşısının bugün Türkiye'ye ulaştığını bildirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı randevularında yaş sınırının 30'a indiğini açıkladı. Öte yandan Bakan Koca'dan aşılarla ilgili randevu uyarısı geldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler