Geri Dön
EkonomiGirişimciliğin kalbi GGH 2021’de atacak

Girişimciliğin kalbi GGH 2021’de atacak

Global Girişimcilik Haftası (GGH) için geri sayım başladı. “Tam zamanı” sloganıyla bu yıl Türkiye’de 14’üncüsü kutlanacak GGH 2021, 8-14 Kasım arasında gerçekleşecek.

Girişimciliğin kalbi GGH 2021’de atacak

EKONOMİ SERVİSİ - GEN Türkiye ve Habitat Derneği’nin genel koordinasyonunda 300’den fazla paydaşı bir araya getiren GGH 2021’de düzenlenecek yüzlerce etkinliği binlerce kişi izleyecek. Hafta boyunca düzenlenecek etkinliklere binlerce kişinin katılması bekleniyor. 

GGH 2021’e ilişkin değerlendirmede bulunan GEN Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Yemek Sepeti CEO’su Nevzat Aydın, “Günümüzde ekonomik kalkınma ve istihdam yaratmak için bir ülkenin en büyük silahı girişimcilik. Girişimcilik sektörünü geliştirmenin ve başarılarımızı çarpan etkisiyle büyütmenin yolu ise yaşayan bir ekosistem oluşturmaktan geçiyor. Global Girişimcilik Haftası, bu bilincinin yaygınlaştırılmasında çok önemli bir nokta” dedi.

GEN Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Habitat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Hazır da, “Pandemi dönemi yarattığı olumsuzluklara rağmen girişimcilik ekosistemi için birçok fırsat da ortaya çıkardı. Bu sebeple bu sene tüm girişimcilik ekosistemine fikrini hayata geçirmenin, iz bırakmanın, sınırları aşmanın, yatırım almanın ve girişimciliği yeniden kodlamanın tam zamanı” diye konuştu.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
En acı tesadüf! Ölen kişinin annesi olduğunu öğrendiAksaray'da torununa bakmak için kızı Pınar Kaya’nın evine giderken kamyonun çarptığı Arife Demir (57), yaşamını yitirdi. Bu sırada diğer çocuğunu okula götüren Pınar Kaya, kaza yerinden geçerken ölen kişinin annesi olduğunu öğrenince sinir krizi geçirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler