Geri Dön
EkonomiGlobal çapta ‘çifte iflas’

Global çapta ‘çifte iflas’

Güney Koreli otomotiv devi SsangYong, 55 milyon dolarlık kredi borcu sebebiyle iflas başvurusunda bulundu.

Global çapta ‘çifte iflas’

Şirket bundan 10 yıl önce de mali sıkıntılarla boğuşmuş Hintli Mahindra’nın SsangYong’un yüzde 75’ini satın alarak iflastan kurtarması sonrasında yoluna devam etme kararı almıştı. Şirketten yapılan ve yabancı finans kuruluşları ile geri ödeme sürelerini ertelemek için bir anlaşmaya varılamadığının bildirildiği açıklamada, şu ifaedelere yer verildi: “İçinde bulunduğumuz süreçten çıkmak için bütün seçenekleri değerlendiriyoruz.”

Global arenada bir diğer iflas haberi de ABD’den geldi. 1924 kuruluşlu Hollywood yıldızı yapımcı Metro Goldwyn Mayer (MGM) Stüdyoları iflas etti. Şirketin kütüphanesinde 4 bin film ve toplamda 17 bin saatlik televizyon projesi var. Şirketin tüm film arşivi ve dizi içerikleri stüdyoyla birlikte satışa çıkarıldığı belirtiliyor. MGM’in piyasa değerinin 5.5 milyar dolar olduğu iddia ediliyor.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Poşet içerisinde bagaja koyulan köpekleri kurtardıMalatya'da şantiye çalışanı tarafından poşet içerisinde otomobilin bagajına konmak istenen köpekler, hayvansever Kübra Koca'nın müdahalesi ile kurtarıldı. Köpekleri poşete koyan kişiye idari para cezası uygulandığı ve hakkında adli işlem başlatıldığı belirtildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler