Ekonomi Golf Dondurma deprem bölgesinde istihdamı artırırken, yerel üreticiyi de destekleyerek yaraları sarıyor

Golf Dondurma deprem bölgesinde istihdamı artırırken, yerel üreticiyi de destekleyerek yaraları sarıyor

01.02.2024 - 15:59 | Son Güncellenme:

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023 depremlerinin ardından bölgeye olan desteğini ara vermeden sürdüren Golf Dondurma, bölgenin ekonomik kalkınmasına katkı sağlamaya devam ediyor. Firma Kahramanmaraş’taki fabrikasında istihdamı artırırken diğer yandan da bölge halkından ürün tedariki yaparak yerel üreticilerin yanında olduğunu kanıtlıyor. Depremin ardından üretim kapasitesini yüzde 30 artırarak 3 vardiyalı çalışma düzenine geçen marka, Kahramanmaraş’taki çalışan sayısını 180’e çıkarak bölge istihdamına da sürdürülebilir şekilde destek oluyor.

Golf Dondurma deprem bölgesinde istihdamı artırırken, yerel üreticiyi de destekleyerek yaraları sarıyor

Dondurma sektöründe 20 yılı aşkın süredir Türkiye’de lider yerli üretici kimliğiyle hareket eden Golf Dondurma, Bursa’daki fabrikasına ek olarak 2014 yılında açılan Kahramanmaraş fabrikasıyla da dondurma üretiminin kalbinden tüketiciye sesleniyor. Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depreminin ardından sosyal marka iradesiyle bir yandan Kahramanmaraş’a sağladığı istihdam ile birlik, beraberlik ve dayanışmayı pekiştirirken marka bir yandan da bölge üreticilerinden ürün temin ederek afet bölgesinin kalkınmasında ve deprem yaralarının bir nebze olsun sarılarak ülkemizin hızla kalkınmasına destek olmaya devam ediyor.

Haberin Devamı

Depremin ilk gününden bu yana süren destek

Kahramanmaraş’ta 2014 yılında hizmete aldığı fabrikasının tüm imkanlarını, 6 Şubat 2023’te yaşanan depremlerin ardından seferber eden marka, “Biz hep buradayız, çünkü biz buralıyız” sloganıyla birlik, beraberlik ve dayanışmayla yaraları sarma vizyonuyla hareket ediyor. Depremden sonra oluşturduğu, Golfkent adı verilen konteyner kent ile çalışanlarının barınma sorununun önüne geçen ve 2024’te de konaklama desteğini sürdüren şirket, istihdam artışı ve yerel tedarik ile bölge halkının yanında olduğunu kanıtlıyor. 

Yerel üreticiden 4 milyon litreden fazla süt temin etti

Depremin ardından kısa sürede yeniden aktif hale getirdiği fabrikasıyla dondurma üretimine devam ederek bölgede birlik ve dayanışmayla umudu yeşertmeyi amaçlayan firma yerel üreticiyle çalışmalarına ağırlık vererek kalkınmaya önemli bir destek sağladı. Depremden sonra Kahramanmaraş’taki çalışan sayısını 180 kişiye çıkartan marka, Golf Maraşım’ı da ürettiği Kahramanmaraş fabrikası için bölgedeki üreticilerden Mart 2023 - Eylül 2023 tarihleri arasında 4 milyon litrenin üzerinde keçi ve inek sütü temin etti.