Geri Dön
EkonomiGölge ekip milyar $’lık iş çıkaracak!

Gölge ekip milyar $’lık iş çıkaracak!

Sabancı Topluluğu, hayata geçirdiği YarınBizim projesiyle sağlık çalışanlarının üniversite sınavına hazırlanan çocukları ve kardeşlerine mentorluk ve kariyer gelişim desteği sağlamaya devam ediyor.

Gölge ekip milyar $’lık iş çıkaracak!

Proje bünyesinde 65 ilden 698 öğrenci, 559’u Sabancı Topluluğu’ndan, 67’si ise topluluk dışından olmak üzere toplam 626 mentor ile eşleştirilirken toplam 30 farklı online etkinlik gerçekleştirildi.

‘Meydan okuyorlar’

Sabancı Holding CEO’su Cenk Alper, “Proje çığ gibi büyüyor. Katılımcılarımızın yüzde 25’i doktor olmak istiyor. İnşallah 10 sene sonra onlara tedaviye gideceğiz. Bu iki senelik bir program ama muhtemelen daha da devam edecek. En basiti, Türkiye’de üniversite sınavına hazırlanan tüm öğrencilere burayı açarız, onlar da bu projeden faydalanırlar” dedi.

Sabancı Topluluğu bünyesinde hayata geçirdikleri diğer bir projenin de detaylarını açıklayan Cenk Alper, şunları anlattı:

“X-Challengers ismini verdiğimiz projeyle Sabancı Topluluğu’ndaki her grup başkanlığımızdan 6-7 arkadaşımızı seçtik. maksimum yaşı 27. Bu arkadaşlarımızı 1.5 aylık bir süreyle işlerinden tamamen aldık. Şu anda arkadaşlarımız şirketlerinde çalışmıyorlar. Bir danışman yönetiminde, biz Sabancı Holding yöneticileri olarak şirketimizin beş yıllık planını hazırlarken, bize paralel olarak, hiçbir sınır hudut tanımadan grup başkanlıklarına beş yıllık birer plan hazırlıyorlar. Ve şu anda iki grup birbirini görmüyor. Bir anlamda bizim planımıza meydan okuyorlar.

Temmuz başında bu gençlerle yöneticilerimizi bir araya getireceğiz. Projelerini dinleyeceğiz ve bu projeleri kendi planlarımıza dahil edeceğiz. Bu devrimsel nitelikte bir düşünme. Eminim bu arkadaşlarımızın getireceği fikirlerden, topluluğumuzun çehresini değiştirecek milyar dolarlık işler çıkartacağız. Projede yer alan toplam 29 katılımcımızın 17’si kadın, yani burada kadın oranımız neredeyse yüzde 60.”

Temizlik görevlisi babaya çocuklarından ağlatan sürprizBağcılar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde görevli Hüseyin Kemiksiz’e çocukları Babalar Günü sürprizi yaptı. Kemiksiz, Bağcılar Meydan’da çalışırken çocuklarının babalarına sevgilerini ifade ettiği video mesajlar reklam panosunda yayınlandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler