Geri Dön
EkonomiGümüş Nereden Satın Alınır? Bankalardan Satın Almak Mümkün Mü?

Gümüş Nereden Satın Alınır? Bankalardan Satın Almak Mümkün Mü?

En değerli yatırım araçları içerisinde gümüş gelir. Belli bir döngü altında miktarı değişkenlik gösteren gümüş için, bu değerli yatırımın nereden alınacağı da merak edilen konulardan biridir. Peki gümüş nereden satın alınır? Bankalardan satın almak mümkün mü? İşte bu konu üzerine merak edilen bilgiler.

Gümüş Nereden Satın Alınır? Bankalardan Satın Almak Mümkün Mü?

Gram gümüş özellikle son dönemlerde en önemli madenler içerisinde yer alıyor. Altından sonra özellikle yatırım amaçlı kullanılan madenler arasında bulunduğunu söylemek mümkün. Tabii Gümüş alırken bunun gerçekleştirileceği ve bankalardan alınıp alınamayacağı merak edilen önemli konular arasında geliyor.

Gümüş Nereden Satın Alınır?

En çok merak edilen konular içerisinde gümüşün nereden satın alınacağı geliyor. Özellikle düzenli olarak gram altın almak isteyen birçok kişinin merak ettiği konulardan biridir. Bu bağlamda gümüş sınırlı sayıdaki yatırım kuruluşları üzerinden satın alınabilir. Özellikle fiziki olarak birçok farklı dükkan ve benzeri kurumlar üzerinden de elde edilebilir. Tabii vadeli işlemler ve opsiyon fiyatları üzerinden de gümüş satın alınabilir. Diğer bir seçenek ise Forex üzerinden gümüş satın almaktır.

Bankalardan Satın Almak Mümkün mü?

Özellikle anlaşmalı bankalar üzerinden Gümüş satın almak daha yaygın bir durumdur. Bu bağlamda herhangi bir banka üzerinden gümüş hesabı açarak, tıpkı altın hesabı gibi yatırım şekilde kullanmak mümkün. Katılım bankaları üzerinden katılım şeklinde işlem yapılabilir. Diğer bankalar üzerinden ise vadesiz olarak hesap açmak suretiyle, tasarruf hesapları üzerinden işlem gerçekleştirmek mümkün. Böylece özellikle son dönemlerde değer kazanmaya başlayan gümüş üzerinden, önemli bir yatırım portalı oluşturulabilir.

Gümüş aynı zamanda altın gibi ya da diğer döviz kurları gibi devamlı olarak dalgalanma yapmayan bir yatırımdır. Bu sebepten dolayı anlaşmalı bankalar üzerinden gümüş hesabı açarak işlem gerçekleştirilebilir. Açılan bu hesap ile beraber aynı zamanda hem gümüş satın alınabilir hem de gümüş satışı gerçekleştirilir.

 

Türkiye'ye gelen Rus öğrenci kayıplara karıştı20 yaşındaki Rus öğrenci Makar Fedorovich Ragin, 5 gün önce Fatih'te kaldığı otelden ayrıldıktan sonra kayıplara karıştı. Ragin'i bulmak için ailesi İstanbul'a gelirken, otelden çıktığı son görüntüleri güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler