Geri Dön
EkonomiHalkbank’ın desteğine büyük ilgi

Halkbank’ın desteğine büyük ilgi

Halkbank’ın kadın girişimcileri teşvik etmek amacıyla 8 Mart Kadınlar Günü’nde hayata geçirdiği Kadın Girişimci Kredi Paketi büyük ilgi görüyor.

Halkbank’ın desteğine büyük ilgi

Bir ayda 10 binin üstünde kadın girişimcinin başvurduğu paket, 625 milyon TL kredi hacmine ulaştı. Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, İstanbul ve Bursa’nın ardından Antalya’da düzenlenen Halkbank Üreten Kadınlar Toplantısı’nda kadın girişimcilerin yoğun ilgisine dikkat çekerek, “Elimizdeki finansal imkanlarla kadınlarımızın iş dünyasına katılımını mümkün olan en güçlü şekilde desteklemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Arslan, “2021 yılı, kadın girişimcilerimizi önceliklendirdiğimiz bir yıl olarak öne çıkmaktadır. Kadınlarımızı ekonomimizin ateşleyici gücü olarak aksiyona geçirmeyi hedeflediğimiz bu yolda, kadın girişimcilerimize yönelik özel çalışma ve hizmetler kurguluyoruz” dedi. Kredi talebinin en çok ticaret, hizmet, imalat sanayi ve turizm sektörleri için oluştuğunu belirten Arslan, “Fırsat verildiğinde kadınlarımızın ekonomik atılım yapma potansiyelinin son derece yüksek olduğuna şahit olduk” diye konuştu.

36 ay vade olanağı

İlk defa işini kuracak ya da halihazırda işini kurmuş olan kadınlara yönelik olarak verilen Halkbank Kadın Girişimci Kredisi, kadın girişimcilerin finansmana erişimini kolaylaştırmak ve iş fikirlerinin hayata geçirilmesine imkan tanımak amacıyla, 6 ay anapara ödemesiz dönemli toplam 36 ay vadeli 100 bin TL’ye kadar kredi desteği sunuluyor. KOSGEB Veri Tabanı’na kayıtlı, aktif ve bilgileri güncel kadın girişimcilere ise KOSGEB KOBİ Finansman Destek Paketi kapsamında, cari kredi oranlarının 10 puan altında, oldukça düşük maliyetle 70 bin liraya kadar destek sağlanıyor.

Aynı şekilde KOSGEB eğitimini tamamlamış ve 30 yaşını doldurmamış genç kadın girişimci esnaf ve sanatkarlar için 100 bin TL limitli, en az 1 yıllık ustalık belgesine sahip olup ustalık belgesi ile ilgili meslek kolunda son bir yıl içerisinde kendi adına işletme kuran kadın girişimci esnaf ve sanatkarlar içinse 225 bin TL limitli, sıfır faizli kredi imkanı sunuluyor.

Halkbank Üreten Kadınlar Antalya Toplantısı’nda Kadın Girişimci Kredisi’nden faydalanan kadınları temsilen Akdeniz Bölgesi’ndeki 9 kadın girişimciye üretkenliklerini desteklemek adına kredileri sembolik olarak takdim edildi.

İstanbul'da balıkçı teknesine gemi çarptıYavuz Sultan Selim Köprüsü altında balıkçı teknesine konteyner gemisi çarptı. Dev geminin parçaladığı teknedeki 1 kişi ölürken 2 kişi ise yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler