Geri Dön

Hayali gerçek oldu ‘çocuklar gibi şen’

Çocukların sporla sağlıklı büyümeleri için “Allianz Motto Hareket” projesini başlatan Allianz Türkiye’nin CEO’su Aylin Somersan Coqui, 42 bin çocuğa ulaşacaklarını söyledi

Hayali gerçek oldu ‘çocuklar gibi şen’

Allianz Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Aylin Somersan Coqui, kurumsal sosyal sorumluluk projeleri “Allianz Motto Hareket”e ilişkin, “8 yılda 7 bölgede, 3 STK ve 105 yatılı bölge okulunda 42 bin çocuğa ve 41 bin 550 aileye ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Somersan Coqui, düzenlenen toplantıda Allianz Türkiye, 7-12 yaş grubu çocukların hareket ve spor yoluyla sağlıklı büyümelerine ve gelişim göstermelerine katkı sağlayacak yeni kurumsal sosyal sorumluluk programı “Allianz Motto Hareket”i tanıttı.

Amaç cesaret verme

Sigorta sektörünün ilk sürdürülebilirlik modelini uygulamaya alan şirket olduklarını söyleyen Somersan Coqui, “2018 yılının 8. ayının 8. gününde 8 yıllık bir hayali sizinle paylaşmak istiyoruz. Programımızı tasarlarken, sürdürülebilirlik modelimizin temelini oluşturan önleyici çözümler sağlama çerçevesinde düşündük” dedi.

Somersan Coqui, “Sadece Allianz’a özgü olarak değil, belki pek çok marka tarafından da adapte edilip temel maliyetlerin yüküne girmeden kullanılabilecek bir program oluşturduk. Umarız ki çok daha fazla çocuğa ulaşılır. Araştırmaların, Türkiye’de 6-11 yaş grubu çocukların yüzde 58,4’ünün düzenli bir egzersiz yapmadığını gösterdiğini ifade eden Somersan Coqui, şöyle konuştu: Bu gerçeklerden hareketle, paydaşlarımızla birlikte gerçekleştirdiğimiz titiz bir çalışmayla, gelecek nesillerde spor ve hareket konusunda kültürel bir dönüşüm yaratmayı hedefleyen bir program geliştirdik. Allianz Grubu’nun ‘Gelecek Nesilleri Cesaretlendirmek’ misyonundan yola çıkarak merkeze çocuklarımızı aldık.”

Hayali gerçek oldu ‘çocuklar gibi şen’
Her yerde her zaman hareket

Saha çalışmaları ve açılacak iletişim platformlarıyla Allianz Türkiye çalışanlarını, acentelerini, tedarikçilerini ve müşterilerini, çocuklar ve aileleriyle buluşturmayı hedeflediklerini aktaran Somersan Coqui, şöyle konuştu:

“8 yıl sürmesi hedeflenen program sayesinde Allianz Türkiye olarak spor ve hareket kültürünün toplumda yaygınlaşmasına katkıda bulunmayı hedefleyerek programı ‘Motto Hareket Sahada’, ‘Motto Hareket Okulda’ ve ‘Motto Hareket Şenlikte’ uygulama alanlarına bölüyoruz.

Test çalışmaları başlayan ‘Motto Hareket Sahada’ aktivitelerinin pilot uygulaması, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında Ege Çağdaş Eğitim Vakfı (EÇEV), Koruncuk Vakfı ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) çocuklarıyla yapılacak. ‘Motto Hareket Okulda’, 2019-2020 öğretim yılından itibaren Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteğiyle yatılı bölge okullarında devam edecek. Uygulanacak sınıf öğretmenliği burs desteği, 2020 yılı itibarıyla başlatılacak. ‘Motto Hareket Şenlikte’ aktiviteleriyle de programın toplumda yaygınlaştırılması sağlanacak.”

Son dakika... 'Şanslı' operasyon! Çeyiz sandığından çıktı: Tam 60 bin adetGelen bir son dakika haberine göre; İstanbul Bağcılar’da bir kargo firmasına uyuşturucu operasyonu düzenlendi. İstanbul Narkotik Şubesi’ne bağlı K-9 ekibi kargolarda arama ve tarama yaptı. Narkotik dedektör köpeği ‘Şanslı’, Arap ülkelerine gönderilmek üzere hazırlanmış bir çeyiz sandığına tepki verdi. Sandıkta yapılan aramalarda gizli bölmeleri içerisinde yaklaşık 60 bin adet sentetik uyuşturucu hap ele geçirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber