Geri Dön
EkonomiHenkel’in ilk çeyrek satışı 5 milyar euro

Henkel’in ilk çeyrek satışı 5 milyar euro

Henkel’in 2021 ilk çeyrek itibarıyla grup düzeyindeki satışları 5 milyar euro’ya yaklaştı.

Henkel’in ilk çeyrek satışı 5 milyar euro

 

Henkel, ilk çeyrekte, yüzde 7.7 oranıyla kayda değer bir organik satış büyümesi ortaya koydu. Henkel CEO’su Carsten Knobel, “Tüm iş birimlerimizin de katkıları sayesinde, ilk çeyrekte oldukça iyi bir iş performansına ulaştık. Piyasalarımızda süregelen belirsizliğe rağmen endüstriyel talebin beklenenden çok daha hızlı şekilde toparlanması ele alındığında, iş gelişimine ilişkin olarak yılın kalan bölümü için iyimser bir öngörüye sahibiz. Güçlü yıl başlangıcımızın ardından, bugün itibarıyla satış ve kâr hedeflerimizi yükseltmiş bulunuyoruz” diye konuştu.

Hızlı toparlanma

“Satışlarımızda ilk çeyrekte görülen kayda değer artış, özellikle tüm iş alanları ve bölgelerde hızla toparlanarak çift haneli yüzde oranlarında organik satış büyümesine ulaşan Yapıştırıcı Teknolojileri İş Birimi’nin katkısıyla gerçekleşti” diyen Knobel, “Grup seviyesinde Henkel yüzde 4 ile 6 arasında bir organik satış büyümesi ve yüzde 14 ile 15 arasında bir düzeltilmiş satış kazancı (EBIT marjı) öngörüyor” dedi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu ( 24 Ekim 2021 )Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 338 bin 536 Kovid-19 testi yapıldı, 24 bin 792 kişinin testi pozitif çıktı, 195 kişi yaşamını yitirdi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler