Geri Dön

Hollanda’nın 1 milyar euro’luk projesi Türk imzalı

Rönesans Holding’in yurtdışındaki yatırım kollarından Ballast Nedam önemli bir projeye imza atacak.

Hollanda’nın  1 milyar euro’luk projesi Türk imzalı

Rotterdam’da hayata geçecek ‘A24 Blankenburg-Verbinding’ ihalesi geçici olarak Rönesans çatısı altındaki Ballast Nedam ile DEME ve Macquarie konsorsiyumuna emanet edildi.

Altyapı tasarımı

A24 Blankenburg-Verbinding Kamu-Özel Ortaklığı projesi, mevcut ve yeni altyapının tasarımından oluşuyor. Türkiye’de sağlık alanında önemli PPP projelerine imza atan Rönesans, böylece bu deneyimini Avrupa’ya da taşımaya başladı.

20 yıl işletilecek

İşletmesi 20 yıl boyunca bu konsorsiyumda olacak proje, Hollanda’nın diğer şehirleriyle çevre bölgelerden Rotterdam’a erişimi kolaylaştıracak.

Ballast Nedam Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Düzyol, projeyle ilgili yaptığı açıklamada, “Hiçbir itiraz sunulmadığı takdirde nihai sözleşmemiz de kısa sürede tamamlanacak” dedi.

Proje bedelinin yaklaşık 1 milyar euro olduğunu vurgulayan Düzyol, “Avrupa şehirlerinin en büyük projelerinde Rönesans imzası bulunması, sadece bizim için değil ülkemiz için de gurur kaynağıdır. Yaklaşık 150 yıllık deneyime sahip Ballast Nedam’ın Avrupa’daki büyüme ivmemizi katlayarak artıracağını geçen yıl açıklamıştık. A24 Blankenburg-Verbinding Kamu-Özel Ortaklığı projesi, Goothard Base Projesi ile bu başarı hikayemizin en somut sonuçları arasında yerini şimdiden aldı” diye konuştu.

MSB duyurdu! Bugüne kadar ki en uzun menzilli atışMilli Savunma Bakanlığı, Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nda, Bayraktar TB-2 Silahlı İnsansız Hava Aracı'ndan (SİHA) MAM-L füzesi ile bugüne kadarki en uzun menzilli atışın yapıldığını ve hedefin tam isabetle vurulduğunu duyurdu

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber