Geri Dön
Ekonomiİç giyimde dış hamle

İç giyimde dış hamle

Tüm İç Giyim Sanayicileri Derneği’nde (TİGSAD) önümüzdeki günlerde düzenlenecek 11. Olağan Genel Kurul’da başkanlık görevini devralmaya hazırlanan Nazım Kanpolat, Türk iç giyim ve çorap sektörünün dünyayla yarışır hale getirilmesi için çalışmalara başladıklarını söyledi.

İç giyimde dış hamle

 

Genel Kurul öncesi sektör temsilcileri ve dernek üyeleriyle bir araya gelen Nazım Kanpolat, projeleri hakkında bilgi verdi. İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe ve ASKON Başkanı Orhan Aydın’ın da katıldığı toplantıda Kanpolat, 3-6 Ağustos arasında iç giyim sektörünün merkezi sayılan İstanbul Yeşildirek’te ilk kez yapılacak ‘Linexpo Streetfest’in tanıtımını yaptı.

Kanpolat, “Hedefimiz, üyelerimizin satış potansiyelini artıracak projeler. Bu kapsamda uluslararası bir etkinlik ile Yeşildirek sokaklarını festival alanına çevireceğiz” dedi. Bakanlıkların da desteğini alarak yurt dışı çalışmalara ağırlık vereceklerini ifade eden Nazım Kanpolat şöyle devam etti:

“Dünya pazarında bilinen önemli iç giyim markalarını satın almak veya lisans anlaşması yapmak suretiyle Türkiye’deki üretici firmalarımıza katma değerli ürün satış imkanı sağlayacağız. Yurt içi ve yurt dışı firmalar ile ikili görüşme organizasyonları gerçekleştireceğiz.”

Temizlik görevlisi babaya çocuklarından ağlatan sürprizBağcılar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde görevli Hüseyin Kemiksiz’e çocukları Babalar Günü sürprizi yaptı. Kemiksiz, Bağcılar Meydan’da çalışırken çocuklarının babalarına sevgilerini ifade ettiği video mesajlar reklam panosunda yayınlandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler