Geri Dön

İhracata lojistik destek

Dünyanın en büyük lojistik şirketlerinden biri olan ABD’li FedEx, Türk ihraç ürünlerini "Made in Turkey" yazılı fotoğraflı paketlerle taşıyacak

İhracata lojistik destek

İhracata lojistik destek

Dünyanın en büyük lojistik şirketlerinden biri olan ABD’li FedEx, Türk ihraç ürünlerini "Made in Turkey" yazılı fotoğraflı paketlerle taşıyacak

EYLEM TÜRK

DHL’nin başlattığı "Buy From Turkey" adlı kampanyası ile ihracat artışına yönelik başlayan lojistik desteğe uluslararası alanda faaliyet gösteren ABD’li FedEx şirketi de katıldı.
Moda, tekstil, halı dokuma, cam sanatı ve deri başta olmak üzere Türkiye’nin değerli ihraç ürünlerini, gönderi ambalajlarının üzerine koyacağı etiketlerle tanıtacak olan FedEx, kampanyayı duyurmak için perşembe günü bir toplantı düzenleyecek.
Üzerinde "Made in Turkey" ibaresinin yer alacağı fotoğraflı kolilerle tanıtım yapmayı amaçlayan şirket, ihracat hamlesine destek verecek. DHL’nin başlattığı "Buy From Turkey" kampanyası da, dünyaya taşınan her türlü belge, zarf, kutu ve paketin üzerine (şimdi Türkiye den Alın, Uygun fiyatlar, şaşırtıcı Kalite) yazan etiketlerin yapıştırılmasını kapsıyordu.

Diğerleri de bekleniyor
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Okan Oğuz, ihracatın artırılmasına yönelik olarak lojistik firmalarından büyük destek geldiğini söyleyerek, DHL’den sonra FedEx’in de "Made in Turkey" kampanyası başlattığını söyledi.
Bu firmaların ardından TNT, UPS gibi bütün dış gönderim yapan şirketlerin böylesi bir çalışma içine gireceğine inandıklarını belirten Satıcı, ihracatçıların, işbirliği içine girdikleri firmaları bu konuda bilinçlendirmeye çalıştıklarını anlattı.
EKONOMİ

Ankara'da sosyete pazarını soyan Afganlı, İzmir'de yakalandıANKARA'da, sosyete pazarının yönetim katındaki çelik kasadan 380 bin lirayı alarak kaçan ve sırtındaki para dolu çantayla güvenlik kamerasına yansıyan Afganistan uyruklu M.A.K., polisin çalışmasıyla İzmir'de yakalanıp, tutuklandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber